برخی از کشورها و نهادهای جهانی از ادغام پایدار برگشت کنندگان افغان حمایت می کنند

anwari_morr
پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۱۷ - ۱۱:۲
برخی از کشورها و نهادهای جهانی از ادغام پایدار برگشت کنندگان افغان حمایت می کنند
 
در جلسه افتتاحیه گروه اصلی سازوکار حمایتی استراتژی راه حل ها برای پناهندگان افغان که از طریق ارتباط آنلاین برگزار گردیده بود، کشور ها و نهادهای جهانی عضو گروه از بازگشت مهاجران افغان و ادغام پایدار شان حمایت کردند.
در این جلسه که چهارشنبه 16 میزان سال روان به منظور شریک سازی نظریات و جلب همکاری ها تدویر یافته بود، نور رحمن اخلاقی نامزد وزیر و سرپرست وزارت امور مهاجرین به نمایندگی از دولت افغانستان، آقای فلیپو گراندی کمیسار عالی سازمان ملل برای پناهندگان و آقای رتواتی رئیس بخش آسیایی این نهاد، مهدی محمودی معاون وزیر داخله و رئیس امور اتباع خارجی به نمایندگی از ایران، محبوب سلطان وزیر سفران به نمایندگی از دولت پاکستان و نمایندگان کشور ها و نهادهای عضو گروه حضور داشتند.
سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان از میزبانی ایران و پاکستان و حمایت جامعه جهانی از پناهندگان افغان سپاسگزاری نموده تعهد دولت افغانستان را برای خاتمه بخشیدن به بیجاشدگی طولانی مدت اعلام کرد.
آقای اخلاقی با یادآوری از همکاری گذشته جامعه جهانی بیان کرد که" اکنون به عنوان اعضای گروه اصلی سازوکار حمایتی استراتژی راه حل ها، انتظار داریم که در خصوص برجسته سازی وضعیت پناهجویان افغان و ارایه حمایت های سیاسی، مالی و مادی لازم برای تطبیق نسخه های راه حل محور جهت بازگشت پناهندگان و بیجاشده های داخلی مشارکت قوی داشته باشید. "
همچنان کمیسار عالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان به حمایت از افغانستان و جامعه میزبان تاکید کرده گفت که "برنامه های راه حل ها باید به منظور فراهم سازی زمینه برگشت در داخل کشور ارایه شود و همچنان نیازهای کشورهای میزبان نیز در شرایط فراگیری ویروس کرونا نادیده گرفته نشود."
در همین حال نماینده دولت های ایران و پاکستان از ارایه خدمات شان به پناهندگان افغان یادآوری کرده به برنامه های موثر انکشافی برای تشویق پناهندگان به بازگشت داوطلبانه تاکید کردند.
نمایندگان کشورهای مختلف چون ايالات متحده آمریکا، اتحادیه اروپا، دانمارک، آلمان، جاپان، قطر، سویس، کوریای جنوبی و نمایندگان نهادهای جهانی چون بخش بحران سازمان ملل متحد (یو. ان. دی. پی)، بانک توسعه آسیایی، بانک جهانی که اعضای گروه اصلی سازوکار حمایتی استراتژی راه حل ها برای پناهندگان افغان هستند و برخی سفارت ها از جمله سفیر افغانستان در سویس نیز این نشست حضور داشتند و حمایت همه جانبه ی شان را ازین سازوکار اعلان نمودند.

تازه ترین خبر

یکشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۶ - ۸:۱۰
Background image

معین مالی و اداری وزارت امور مهاجرین با مسوولین موسسه داکار گفتگو کرد

ولی الله جلال معین مالی و اداری وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان در دیداری با رییس و دو تن دیگر از مسوولین موسسه داکار در مقر وزارت دیدار و روی کمک‌رسانی عاجل به بیجاشدگان در کمپ‌های. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۲ - ۸:۹
Background image

وزارت امور مهاجرین تفاهمنامه ای را به ارزش نزدیک به سه میلیون دالر جهت رسیدگی به بیجاشده های داخلی امضا کرد

تفاهمنامه تطبیق و عملی سازی دو برنامه رسیدگی به خانواده های بیجاشده و برگشت کننده میان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان و کمیته بین‌المللی نجات (IRC) به امضا رسید

شیرعلم امله وال معین. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۲ - ۸:۹
Background image

گفتگوی معین امور پناهندگان با سفیر هند؛در این نشست علاوه بر چالش‌های دیگر مهاجران افغان؛ روی کاهش جریمه اقامت افغان‌ها در هند بحث شد

وفی الله کاکر، معین امور پناهندگان با رویندار تندن، سفیر هند در افغانستان روی یافتن راه‌کار برای حل مشکلات فراروی مهاجران افغان در هند و نیز کاهش جریمه اقامت افغان‌ها در این کشور بحث و. . .

بازگشت به خبر