گفتگوی معین امور پناهندگان با رییس عمومی سازمان بین المللی مهاجرت در انقره

anwari_morr
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۳/۱۸ - ۱۴:۱۲
___________

وفی الله کاکر، معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان که در رأس یک هیأت دولتی به انقره سفر کرده بود، در ادامه‌ی دیدارهایش با مقامات و سازمان های بین المللی در ترکیه، با رییس و شماری از مسوولین بلند رتبه سازمان بین المللی مهاجرت یا IOM نیز دیدار و روی مسایل مرتبط به مهاجرت افغان‌ها در این کشور بجث و تبادل نظر کرد.

دو طرف ضمن گفتگو پیرامون اوضاع مهاجران، ارایه خدمات بشری، نظارت از پروسه برگشت و تقویت نقش نظارتی این سازمان و نیز دادخواهی آنان برای مهاجران به همکاری بیشتر دولت ها با نهادهای حامی مهاجران تاکید کردند.

در نخست رئیس سازمان بین المللی مهاجرت ترکیه، از سفر هیأت دولت افغانستان برای بررسی وضعیت مهاجرین قدردانی کرده در رابطه به فعالیت ها و برنامه های اداره برای مهاجران وضاحت داد.

آقای کاکر از روی دست داشتن تفاهمنامه همکاری میان افغانستان و ترکیه در خصوص تنظیم و مدیریت مهاجرت خبر داده و بیان کرد؛ بحث مدیریت مهاجران با اشتراک دولت ها و نهادهای بین المللی صورت میگیرد طوریکه نهادهای حامی در برابر دولت ها از حقوق مهاجران دفاع برای حقوق اساسی آنان دادخواهی می نماید. با توجه به این اصل خواست ما از سازمان بین المللی مهاجرت این است که در زمینه دسترسی مهاجران به حقوق اولیه شان توجه بیشتر داشته باشد.

وی مبنی بر خواست دیاسپورای افغان مقیم ترکیه از سازمان مذکور خواست که برای انتقال اجساد و جان باختگان مهاجران از ترکیه به افغانستان با خانواده های مهاجران همکاری داشته باشد.

تازه ترین خبر

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۵/۱۸ - ۱۶:۵
Background image

نشست هماهنگی برنامه های مشترک وزارت و اداره پناهندگان سازمان ملل دایر شد

نشستی از بهر هماهنگی برنامه های مشترک وزارت امور مهاجرین و اداره پناهندگان سازمان ملل متحد که در تفاهمنامه همکاری سال 2022 دو اداره مشخص گردیده، دایر شد. 

در این نشست که روز سه شنبه. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۵/۱۸ - ۱۵:۴۹
Background image

رحیمزی: امارت اسلامی مصمم به ختم روند بیجاشدگی در افغانستان است

قاری عبدالمتین رحیمزی، رئیس امور مهاجرین و عودت کنندگان ولایت کابل در جریان انتقال بیجاشده ها به ولایات اصلی شان بیان کرد که امارت اسلامی تصمیم دارد روند بیجاشدگی در افغانستان را خاتمه. . .

پنجشنبه ۱۴۰۱/۵/۱۳ - ۱۲:۱۵
Background image

امتحان 25 بست اعلان شده وزارت اخذ شد

امتحان 25 بست قراردادی تحت عنوان سروی کننده از طریق رقابت آزاد، روز پنجشنبه 13 اسد، با اشتراک 185 تن داوطلب در مقر وزارت اخذ شد.

این بست ها که بر اساس تفاهمنامه همکاری(PPA) در سال. . .

بازگشت به خبر