گفتگوی معین امور پناهندگان با رییس عمومی سازمان بین المللی مهاجرت در انقره

anwari_morr
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۳/۱۸ - ۱۴:۱۲
___________

وفی الله کاکر، معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان که در رأس یک هیأت دولتی به انقره سفر کرده بود، در ادامه‌ی دیدارهایش با مقامات و سازمان های بین المللی در ترکیه، با رییس و شماری از مسوولین بلند رتبه سازمان بین المللی مهاجرت یا IOM نیز دیدار و روی مسایل مرتبط به مهاجرت افغان‌ها در این کشور بجث و تبادل نظر کرد.

دو طرف ضمن گفتگو پیرامون اوضاع مهاجران، ارایه خدمات بشری، نظارت از پروسه برگشت و تقویت نقش نظارتی این سازمان و نیز دادخواهی آنان برای مهاجران به همکاری بیشتر دولت ها با نهادهای حامی مهاجران تاکید کردند.

در نخست رئیس سازمان بین المللی مهاجرت ترکیه، از سفر هیأت دولت افغانستان برای بررسی وضعیت مهاجرین قدردانی کرده در رابطه به فعالیت ها و برنامه های اداره برای مهاجران وضاحت داد.

آقای کاکر از روی دست داشتن تفاهمنامه همکاری میان افغانستان و ترکیه در خصوص تنظیم و مدیریت مهاجرت خبر داده و بیان کرد؛ بحث مدیریت مهاجران با اشتراک دولت ها و نهادهای بین المللی صورت میگیرد طوریکه نهادهای حامی در برابر دولت ها از حقوق مهاجران دفاع برای حقوق اساسی آنان دادخواهی می نماید. با توجه به این اصل خواست ما از سازمان بین المللی مهاجرت این است که در زمینه دسترسی مهاجران به حقوق اولیه شان توجه بیشتر داشته باشد.

وی مبنی بر خواست دیاسپورای افغان مقیم ترکیه از سازمان مذکور خواست که برای انتقال اجساد و جان باختگان مهاجران از ترکیه به افغانستان با خانواده های مهاجران همکاری داشته باشد.

تازه ترین خبر

چهارشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۶ - ۱۶:۲۹
Background image

وزارت امور مهاجرین و دانشگاه خصوصی التقوا تفاهمنامه همکاری را در زمینه انجام تحقیق های علمی در مورد مهاجرت امضا کردند

هیات رهبری پوهنتون خصوصی التقوا روز چهارشنبه 26 جوزای سال روان خورشیدی در دیداری با شیر علم امله‌وال، معین پالیسی و تطبیق برنامه‌های وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان همکاری اش در زمینه. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۴ - ۱۶:۱۰
Background image

کارگاه "پروسه های کاری ثبت و راجستر عودت کنندگدان و بیجاشدگان" برگزار شد

کارگاه یا ورکشاپی تحت عنوان پروسه کاری ثبت و راجستر عودت کنندگان و بیجاشدگان به روز شنبه و یک شنبه، 23 و 24 جوزای سال روان از سوی ریاست تکنالوژی وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان به. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۴ - ۱۴:۸
Background image

فعالان مدنی در سویدن خواستار توقف بازگشت مهاجران افغان شدند

نمایندگان شماری ازسازمان‌های جامعه مدنی و نهادهای بشری در سویدن در گفتگوی مجازی با وفی الله کاکر، معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان به روز یک شنبه، 23 جوزای سال روان. . .

بازگشت به خبر