وزیر امور مهاجرین کارکردها و چالش های ریاست امور مهاجرین ولایت بلخ را مورد بررسی قرار داد

anwari_morr
یکشنبه ۱۳۹۹/۴/۲۹ - ۷:۲۶
13

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در سفرش به ولایت بلخ روز پنجشنبه 26 سرطان سال روان در نشستی با کارمندان ریاست امور مهاجرین و عودت کنندگان آن ولایت گزارش ها و مشکلات کاری آنان را استماع و به شفافیت بیشتر تاکید کرد.

در مهمترین بخش های گزارش کاری ریاست امور مهاجرین و عودت کنندگان آمده است که در همکاری با موسسات و ادارات کمک کننده در سال 1398 به حدود 34 هزار خانواده و در سال جاری تاکنون به 11 هزار خانواده کمک رسانی نموده اند. اما بخاطر که بیجاشده های 9 ولایت ساحات شمال کشور در ولایت بلخ تجمع می کنند نیاز است تا جهت رسیدگی خوبتر و گسترده، کمک های بیشتری به این ولایت اختصاص داده شود.

همچنان کارمندان ریاست امور مهاجرین موضوع ارتقای ظرفیت و اختصاص دادن بورسیه ها را به ولایات و تخصیص اضافه کاری بیشتر را با مقام وزارت مطرح و خواهان توجه بیشتر شان گردیدند.

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان ضمن سپاسگذاری از تلاش ها و زحمات کارمندان ریاست امور مهاجرین بلخ یادآور شد که در پنج سال گذشته تغییراتی خوبی در عرصه افزایش بودجه انکشافی و توانایی مصرف آن، کاهش فساد اداری و کاهش اخراج اجباری افغان ها از اروپا نسبت به گذشته به میان آمده و این تغییرات نتیجه تلاش های شفاف، صادقانه و مسولانه کارمندان وزارت در مرکز و ولایات می باشد.

عالمی بلخی کارمندان ریاست امور مهاجرین را به شفافیت و صداقت بیشتر فراخوانده گفت که از حق اطفال و مردم بیجاشده که شب های سرد و زمستان و روز های گرم تابستان را در خیمه ها سپری می کنند، سوء استفاده نکنند.

وی ضمن وعده تقدیر از کارمندان شایسته ریاست یادآور شد که در پنج سال گذشته فیصدی اضافه کاری کارمندان ولایات از صفر به هفت فیصد افزایش یافته است.

 

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۳ - ۱۱:۳۵
Background image

بیش از 40 هزار خانواده طی یک ماه گذشته در سراسر کشور مساعدت شده‌اند

در جریان یک ماه گذشته (1_30 سنبله) دست‌کم 43 هزار و 594 خانواده در 25 ولایت کشور تحت پوشش مساعدت ‌های وزارت امور مهاجرین و برخی از موسسات همکار ملی و بین المللی وزارت قرار گرفته‌اند.

و. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۳ - ۸:۳۲
Background image

سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کننده‌گان با معاون سفیر آلمان در کابل، دیدار کرد.

چهارشنبه، ۲میزان؛

نور رحمن اخلاقی نامزد وزیر و سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کننده‌گان با معاون سفیر آلمان دیدار نمود. در این‌نشست دو طرف به هم‌کاری‌های بیشتر، رفع نیازمندی‌های بی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۲ - ۱۱:۱۱
Background image

بیش از هشتاد هزار تن طی یک ماه گذشته از ایران به کشور بازگشته ‌اند

طی یک ماه گذشته ( 1_30 سنبله) دست‌کم 81 هزار و 566 تن به گونه جبری و داوطلبانه از دو مرز اسلام قلعه و میلک به کشور عودت کرده اند.

بر بنیاد گزارش‌های نمایندگی‌های وزارت امور مهاجرین و. . .

بازگشت به خبر