وزیر امور مهاجرین با سفیر ترکیه در رابطه به وضعیت مهاجرین افغان صحبت کرد

sadam_morr
شنبه ۱۳۹۸/۹/۹ - ۹:۳۳
وزیر امور مهاجرین با سفیر ترکیه در رابطه به وضعیت مهاجرین افغان صحبت کرد

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان روز پنجشنبه 7 قوس سال روان در مقر وزارت، با اوزان ارطغرل سفیر ترکیه در کابل دیدار و در رابطه به وضعیت مهاجرین افغان در آن کشور و بهبود این وضعیت، صحبت نمود.

وزیر امور مهاجرین ضمن قدردانی از همکاری های ترکیه با افغانستان، بخصوص همکاری آن کشور در عرصه ساخت و ساز قدردانی نموده، در رابطه به پیشرفت کار در امضای اعلامیه مشترک مدیریت مهاجرین و امضای تفاهمنامه اعزام کارگر به ترکیه خواهان وضاحت گردیده گفت که تیم های تخنیکی دو کشور متن اعلامیه مشترک مدیریت مهاجرین را نهایی ساخته اما تاکنون این اعلامیه به امضا نرسیده است.

وی افزو که با وزیر داخله ترکیه مبنی بر اینکه در اخذ ویزه آن کشور تسهیلات ایجاد شود صحبت نموده اما تاکنون این مورد در سفارت ترکیه مشهود نیست. ایجاد تسهیلات در اخذ ویزه در یک طرف جلوی سو استفاده افراد سودجو را میگیرد و در سوی دیگر یک قدم موثر در عرصه مهاجرت قانونی برداشته خواهد شد. وزارت امور مهاجرین پالیسی جامع مهاجرت را به تازگی نهایی ساخته و دراین پالیسی به مهاجرت قانونی و منظم و جلوگیری از مهاجرت غیرقانونی تاکید جدی صورت گرفته است.

همچنان عالمی بلخی تاکید کرد که روند بازگشت افغان ها از ترکیه باید به گونه مدیریت گردد که همه ای بازگشت کنندگان از پول حمایتی که از طرف سازمان بین المللی مهاجرت در میدان هوایی توزیع می گردد، مستفد شوند.

سفیر ترکیه در کابل در رابطه به امضای اعلامیه مشترک مدیریت مهاجرین معلومات داده گفت که این اعلامیه در اداره مهاجرت آن کشور در حالت ارزیابی قرار دارد، سفارت ترکیه تمام خواست های وزارت را به انقره انتقال داده و از پیشرفت کار در امضای تفاهمنامه ها و سایر مطالبات، به وزارت معلومات خواهد داد.

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۳ - ۱۱:۳۵
Background image

بیش از 40 هزار خانواده طی یک ماه گذشته در سراسر کشور مساعدت شده‌اند

در جریان یک ماه گذشته (1_30 سنبله) دست‌کم 43 هزار و 594 خانواده در 25 ولایت کشور تحت پوشش مساعدت ‌های وزارت امور مهاجرین و برخی از موسسات همکار ملی و بین المللی وزارت قرار گرفته‌اند.

و. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۳ - ۸:۳۲
Background image

سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کننده‌گان با معاون سفیر آلمان در کابل، دیدار کرد.

چهارشنبه، ۲میزان؛

نور رحمن اخلاقی نامزد وزیر و سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کننده‌گان با معاون سفیر آلمان دیدار نمود. در این‌نشست دو طرف به هم‌کاری‌های بیشتر، رفع نیازمندی‌های بی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۲ - ۱۱:۱۱
Background image

بیش از هشتاد هزار تن طی یک ماه گذشته از ایران به کشور بازگشته ‌اند

طی یک ماه گذشته ( 1_30 سنبله) دست‌کم 81 هزار و 566 تن به گونه جبری و داوطلبانه از دو مرز اسلام قلعه و میلک به کشور عودت کرده اند.

بر بنیاد گزارش‌های نمایندگی‌های وزارت امور مهاجرین و. . .

بازگشت به خبر