وزیر امور مهاجرین با سفیر ترکیه در رابطه به وضعیت مهاجرین افغان صحبت کرد

sadam_morr
شنبه ۱۳۹۸/۹/۹ - ۹:۳۳
وزیر امور مهاجرین با سفیر ترکیه در رابطه به وضعیت مهاجرین افغان صحبت کرد

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان روز پنجشنبه 7 قوس سال روان در مقر وزارت، با اوزان ارطغرل سفیر ترکیه در کابل دیدار و در رابطه به وضعیت مهاجرین افغان در آن کشور و بهبود این وضعیت، صحبت نمود.

وزیر امور مهاجرین ضمن قدردانی از همکاری های ترکیه با افغانستان، بخصوص همکاری آن کشور در عرصه ساخت و ساز قدردانی نموده، در رابطه به پیشرفت کار در امضای اعلامیه مشترک مدیریت مهاجرین و امضای تفاهمنامه اعزام کارگر به ترکیه خواهان وضاحت گردیده گفت که تیم های تخنیکی دو کشور متن اعلامیه مشترک مدیریت مهاجرین را نهایی ساخته اما تاکنون این اعلامیه به امضا نرسیده است.

وی افزو که با وزیر داخله ترکیه مبنی بر اینکه در اخذ ویزه آن کشور تسهیلات ایجاد شود صحبت نموده اما تاکنون این مورد در سفارت ترکیه مشهود نیست. ایجاد تسهیلات در اخذ ویزه در یک طرف جلوی سو استفاده افراد سودجو را میگیرد و در سوی دیگر یک قدم موثر در عرصه مهاجرت قانونی برداشته خواهد شد. وزارت امور مهاجرین پالیسی جامع مهاجرت را به تازگی نهایی ساخته و دراین پالیسی به مهاجرت قانونی و منظم و جلوگیری از مهاجرت غیرقانونی تاکید جدی صورت گرفته است.

همچنان عالمی بلخی تاکید کرد که روند بازگشت افغان ها از ترکیه باید به گونه مدیریت گردد که همه ای بازگشت کنندگان از پول حمایتی که از طرف سازمان بین المللی مهاجرت در میدان هوایی توزیع می گردد، مستفد شوند.

سفیر ترکیه در کابل در رابطه به امضای اعلامیه مشترک مدیریت مهاجرین معلومات داده گفت که این اعلامیه در اداره مهاجرت آن کشور در حالت ارزیابی قرار دارد، سفارت ترکیه تمام خواست های وزارت را به انقره انتقال داده و از پیشرفت کار در امضای تفاهمنامه ها و سایر مطالبات، به وزارت معلومات خواهد داد.

تازه ترین خبر

یکشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۷ - ۱۲:۴۴
Background image

یک مسابقه فوتبال میان تیم برگشت کنندگان و تیم اتحاد سبزوار هرات برگزار شد

این بازی میان های برگشت کنندگان مقیم هرات و اتحادیه سبزوار به منظور ادغام فرهنگی و ذهنی برگشت کنندگان با جامعه میزبان در شهر هرات راه اندازی شد.

مسابقه متذکره روز شنبه 16 قوس سال روان. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۳ - ۹:۳۱
Background image

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان با سفیر جاپان روی بهبود وضعیت مهاجرین صحبت کرد

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان، با میتسو جی سوزوکا سفیر جاپان در کابل دیدار و روی بهبود وضعیت مهاجرین افغان در ایران و پاکستان و بازگشت متخصصان افغان از کشورهای. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۹/۱۲ - ۱۰:۳۵
Background image

از روز جهانی معلولیت دروزارت امورمهاجرین وعودت کننده گان تجلیل بعمل آمد

 

مسوولین ومنسوبین وزارت امورمهاجرین وعودت کننده گان ،سه شنبه 12قوس ،طی محفلی از سوم دسمبر روز جهانی معلولیت تجلیل بعمل آوردند.

 دراین محفل،ابتدا سید حسین عالمی بلخی وزیر امورمهاجرین. . .

بازگشت به خبر