وزیر امور مهاجرین با سفیر ترکیه در رابطه به وضعیت مهاجرین افغان صحبت کرد

sadam_morr
شنبه ۱۳۹۸/۹/۹ - ۹:۳۳
وزیر امور مهاجرین با سفیر ترکیه در رابطه به وضعیت مهاجرین افغان صحبت کرد

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان روز پنجشنبه 7 قوس سال روان در مقر وزارت، با اوزان ارطغرل سفیر ترکیه در کابل دیدار و در رابطه به وضعیت مهاجرین افغان در آن کشور و بهبود این وضعیت، صحبت نمود.

وزیر امور مهاجرین ضمن قدردانی از همکاری های ترکیه با افغانستان، بخصوص همکاری آن کشور در عرصه ساخت و ساز قدردانی نموده، در رابطه به پیشرفت کار در امضای اعلامیه مشترک مدیریت مهاجرین و امضای تفاهمنامه اعزام کارگر به ترکیه خواهان وضاحت گردیده گفت که تیم های تخنیکی دو کشور متن اعلامیه مشترک مدیریت مهاجرین را نهایی ساخته اما تاکنون این اعلامیه به امضا نرسیده است.

وی افزو که با وزیر داخله ترکیه مبنی بر اینکه در اخذ ویزه آن کشور تسهیلات ایجاد شود صحبت نموده اما تاکنون این مورد در سفارت ترکیه مشهود نیست. ایجاد تسهیلات در اخذ ویزه در یک طرف جلوی سو استفاده افراد سودجو را میگیرد و در سوی دیگر یک قدم موثر در عرصه مهاجرت قانونی برداشته خواهد شد. وزارت امور مهاجرین پالیسی جامع مهاجرت را به تازگی نهایی ساخته و دراین پالیسی به مهاجرت قانونی و منظم و جلوگیری از مهاجرت غیرقانونی تاکید جدی صورت گرفته است.

همچنان عالمی بلخی تاکید کرد که روند بازگشت افغان ها از ترکیه باید به گونه مدیریت گردد که همه ای بازگشت کنندگان از پول حمایتی که از طرف سازمان بین المللی مهاجرت در میدان هوایی توزیع می گردد، مستفد شوند.

سفیر ترکیه در کابل در رابطه به امضای اعلامیه مشترک مدیریت مهاجرین معلومات داده گفت که این اعلامیه در اداره مهاجرت آن کشور در حالت ارزیابی قرار دارد، سفارت ترکیه تمام خواست های وزارت را به انقره انتقال داده و از پیشرفت کار در امضای تفاهمنامه ها و سایر مطالبات، به وزارت معلومات خواهد داد.

تازه ترین خبر

یکشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۴ - ۱۱:۵۶
Background image

بزرگان و باشندگان ولسوالی شیبر ولایت بامیان از کارکردهای وزیر امور مهاجرین تقدیر کرد

برخی از بزرگان و موسفیدان ولسوالی شیبر ولایت بامیان روز شنبه ۳ حوت سال روان با حضور در مقر وزارت، با اهدای تقدیرنامه از کارکرد سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان قدردانی. . .

شنبه ۱۳۹۸/۱۲/۳ - ۱۳:۲۱
Background image

وزیرامور مهاجرین: اکنون موضوع مهم حکومت رسیدگی به بیجاشدگان داخلی ا ست

 

سید حسین عالمی بلخی، وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان به روز پنجشنبه ( اول حوت) سال روان در ورکشاپ " تدوین پلان عمل تطبیقی ولایتی مطابق پالیسی ملی بیجاشدگان" در کابل اشتراک و ابراز. . .

شنبه ۱۳۹۸/۱۲/۳ - ۱۱:۲۷
Background image

وزیر امور مهاجرین با رئیس همکاری های انکشافی اتحادیه اروپا دیدار کرد

سید حسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان که به منظور اشتراک در نشست چهل سال میزبانی پاکستان از مهاجرین به آن کشور رفته است، روز سه شنبه 29 دلو سال روان با رئیس عمومی بخش. . .

بازگشت به خبر