وزیر امور مهاجرین از اداره هلال احمر ترکیه خواست که برنامه های اشتغالزایی اش را به برگشت کنندگان افزایش دهد

anwari_morr
دوشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۵ - ۱۴:۲۷
وزیر امور مهاجرین از اداره هلال احمر ترکیه خواست که برنامه های اشتغالزایی اش را به برگشت کنندگان افزایش دهد

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان، با فاتح آیوتکین رئیس تازه تقرر یافته اداره هلال احمر ترکیه در افغانستان، یکشنبه مورخ ۱۳۹۸/۱۲/۴ در مقر آن وزارت ملاقات  نمود.

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان ضمن قدردانی ازهمکاری های اداره حلال احمر ترکیه در امر فراهم سازی زمینه کار به برگشت کنندگان بیان کردکه این برنامه نیاز دارد تا متناسب به تعداد برگشت کنندگان افغان از ترکیه گسترش یابد و برگشت کنندگان بیشتر را تحت پوشش قرار دهد. و از وی خواست که برنامه های اشتغالزایی شان را به برگشت کنندگان افزایش دهند.

وی همچنان از اداره حلال احمر آنکشور خواست که در تداوی و رسیدگی صحی به آن عده از برگشت کنندگان افغان که از ترکیه وارد کابل می شوند و مشکلات صحی دارند، با وزارت امور مهاجرین همکاری نماید.

اداره هلال احمر ترکیه از یک سال قبل بدینسو از طریق گشایش دکانها در شهر کابل به کسانیکه از ترکیه به افغانستان بر می گردند، زمینه کار فراهم ساخته و رئیس این اداره گفت که قبلأ اداره اش در هر هفته یک دکان برای برگشت کنندگان گشایش می داد اما منبعد به سه برابر افزایش میابد. 

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۶ - ۱۳:۲۵
Background image

وزیر امور مهاجرین : بیجاشده ها نیز مستحق برنامه ادغام پایدار و مسکن هستند

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در یک نشست مشترک با رئیس اداره هبیتات و مشاور رئیس جمهور در امور مهاجرت، تاکید کرد که در برنامه شورا به بیجاشده ها نیز توجه صورت گیرد. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۲ - ۱۱:۵۸
Background image

وزیر امور مهاجرین خواهان همکاری ایالت متحده آمریکا در امر رسیدگی به بیجاشدگان داخلی گردید

به گفته وزیر امور مهاجرین وضعیت پیش آمده در اثر گسترش ویروس کرونا خانواده های زیادی را در افغانستان به مشکل اقتصادی مواجه ساخته، بیجاشده های داخلی که آسیب پذیر ترین قشر جامعه است بیشتر. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۲ - ۱۱:۵۴
Background image

مجلس نمایندگان شورای ملی از کارکردهای وزیر امور مهاجرین تقدیر کرد

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان به مجلس نمایندگان درخواست ارایه گزارش نموده و هفته گذشته در جلسه عمومی این مجلس از کارکردها، فعالیت ها و دستاوردهای پنج سال گذشته وزارت گزارش داد.

میرر. . .

بازگشت به خبر