نشستی از بهر چگونگی کار بنیادی برای برگشت کنندگان و بیجاشده های برگزار شد

sadam_morr
چهارشنبه ۱۴۰۱/۹/۲ - ۱۲:۲
--------

این نشست در ادامه برنامه های مشترک وزارت امور مهاجرین و اداره پناهندگان سازمان ملل متحد برای ادغام و استقرار دائمی برگشت کنندگان و بیجاشده های داخلی، با حضور مسئولان مرکز و ولایتی وزارت دایر شد.

در این ورکشاپ که روز چهارشنبه 2 قوس در هوتل انترکانتننتال کابل برگزار شد، مولوی عبدالرحمن راشد معین مسلکی وزارت امور مهاجرین، خانم یومیکو تاهاشی معاون دفتر پناهندگان سازمان ملل در کابل و مسئولان ریاست های مختلف مرکز و ولایتی وزارت امور مهاجرین اشتراک داشتند.

مولوی عبدالرحمن راشد، معین مسلکی وزارت امور مهاجرین علت اصلی مهاجرت و بیجاشدگی افغان ها را اشغال کشور توسط اشغالگران و تحمیل جنگ از سوی آنان دانسته، برگشت حدود یک میلیون مهاجر افغان از کشورهای همسایه و برگشت 1.2 میلیون بیجاشده داخلی به جاهای اصلی شان را دستاورد مهم یک سال گذشته وزارت امور مهاجرین عنوان کرد.

وی همچنان برگزاری ورکشاپ مذکور را برای ارتقای ظرفیت مسؤلان ولايتي وزارت بسیار مهم خوانده بیان کرد: خواهش ما از دفتر پناهندگان سازمان ملل این است که از مهاجران افغان در کشورهای منطقه مورد آزار و اذیت قرار می گیرد حمایت کند. خواهش ما از کشورهای های میزبان این است که مطابق به قوانین کشور شان با مهاجران برخورد نیک داشته باشند و خواهش ما از مهاجران افغان این است که در مسائل سیاسی و تظاهرات کشور های میزبان اشتراک نکنند، زیرا اینها یک قشر مظلوم و آسیب پذیر است باید زندگی اجتماعی خود شان پیش ببرند.

در همین حال خانم یومیکو تاهاشی معاون دفتر پناهندگان سازمان(UNHCR) در کابل، بیان کرد که مردم بسیار زیادی در افغانستان وجود دارد که نیار به کمک دارد، نیاز به مکتب، صحت، سرپناه و مواد غذایی.

وی در مورد اهمیت ورکشاپ امروز بیان کرد که وقتی از این برنامه بیرون می شویم باید در مورد نیازمندی شهرک های مهاجرین بدانیم و باید بفهمیم که چگونه به ساکنان شهرک های مهاجرین ارائه خدمات بکنیم و چطور مشکلات ساکنان شهرک ها را در سال 2023 میلادی حل بکنیم.

این مقام بلند پایه UNHCR در کابل، از وزارت امور مهاجرین خواست که در قسمت برداشت موانع فراروی پروژه های کاری آن دفتر همکاری کند.

تصاویر بیشتر  این خبر ...

 

تازه ترین خبر

یکشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۹ - ۲۰:۲۰
Background image

جلسه اداری هفته وار مسوولین وزارت امور مهاجرین دایرشد

تحت ریاست الحاج خلیل الرحمن حقانی، جلسه ای اداری هفته وار وزارت امور مهاجرین دایر شد.

در ابتدا، شماری از روسای مرکزی، در رابطه به اجراآت شان که در جلسه ای قبلی به ایشان وظیفه سپرده شده. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۵ - ۱۲:۱
Background image

مسئولان وزارت امور مهاجرین در رابطه به خدمت رسانی بهتر به بازگشت کننده‌ها با نمایندگان دفتر IOM صحبت کرد

روئسای دفتر، عودت و تحقیق وزارت امور مهاجرین طی نشستی با نمایندگان سازمان بین المللی مهاجرت (IOM) روی خدمت رسانی بهتر به بازگشت کنندگان در مرزها صحبت کردند.

در این نشست که روز. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۵ - ۰:۴۸
Background image

وزیر امور مهاجرین، با معاون سرمنشی سازمان ملل متحد، ملاقات نمود

الحاج خلیل الرحمن حقا نی وزیر امور مهاجرین، بامارتین گریفتس، معاون سرمنشی سازمان ملل متحد، در حالیکه رمیز الکبروپ، نماینده خاص آن سازمان، سوفیا سپریچمن، رییس عمومی موسسه پاملرنه، جانتی. . .

بازگشت به خبر