راه های قانونمند سازی حضور مهاجرین افغان در ایران بررسی شد

anwari_morr
چهارشنبه ۱۳۹۹/۳/۲۸ - ۱۲:۱۷
33
 
نشستی به ریاست امرالله صالح معاون اول رئیس جمهور به منظور بررسی راه های قانونمندسازی حضور مهاجرین افغان در جمهوری اسلامی ایران، امروز در ارگ دایر گردید.
در این نشست که محمدحنیف اتمر سرپرست وزارت امور خارجه، سید حسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین، جاوید رسولی رئیس عمومی اداره‌ ملی احصائیه و معلومات و رئیس کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور مهاجرین در افغانستان نیز اشتراک داشتند، در رابطه به اینکه چه تعداد مهاجرین افغان در ایران زندگی می کنند، وضعیت حقوقی آنان در ایران و راه های قانونمندسازی حضور مهاجرین افغان در آن کشور، صحبت های همه جانبه صورت گرفت.
همچنان در این نشست فیصله شد که سرپرست وزارت امور خارجه در جریان سفر قریب الوقوع خویش به جمهوری اسلامی ایران، با مقامات آن کشور در مورد آماده گی های حکومت افغانستان جهت راه‌اندازی پروسۀ تثبیت هویت، توزیع تذکره الکترونیکی و صدور پاسپورت ماشین‌خوان برای مهاجرین افغان و قانونمند ساختن حضور آنها در ایران، صحبت نماید.
این نشست به تعقیب جلسه شورای امنیت ملی و جلسه دیگری که به منظور بررسی و حل مشکلات مهاجرین افغان مقیم ایران به ریاست رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در شروع هفته جاری برگزار شده بود، انجام یافت. #

 

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۶ - ۱۳:۲۵
Background image

وزیر امور مهاجرین : بیجاشده ها نیز مستحق برنامه ادغام پایدار و مسکن هستند

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در یک نشست مشترک با رئیس اداره هبیتات و مشاور رئیس جمهور در امور مهاجرت، تاکید کرد که در برنامه شورا به بیجاشده ها نیز توجه صورت گیرد. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۲ - ۱۱:۵۸
Background image

وزیر امور مهاجرین خواهان همکاری ایالت متحده آمریکا در امر رسیدگی به بیجاشدگان داخلی گردید

به گفته وزیر امور مهاجرین وضعیت پیش آمده در اثر گسترش ویروس کرونا خانواده های زیادی را در افغانستان به مشکل اقتصادی مواجه ساخته، بیجاشده های داخلی که آسیب پذیر ترین قشر جامعه است بیشتر. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۲ - ۱۱:۵۴
Background image

مجلس نمایندگان شورای ملی از کارکردهای وزیر امور مهاجرین تقدیر کرد

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان به مجلس نمایندگان درخواست ارایه گزارش نموده و هفته گذشته در جلسه عمومی این مجلس از کارکردها، فعالیت ها و دستاوردهای پنج سال گذشته وزارت گزارش داد.

میرر. . .

بازگشت به خبر