جمعی از برگشت کنندگان و بیجاشده های ساکن در شهر کابل مشکلات شان را با وزیر امور مهاجرین در میان گذاشت

anwari_morr
دوشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۵ - ۱۴:۵۳
جمعی از برگشت کنندگان و بیجاشده های ساکن در شهر کابل مشکلات شان را با وزیر امور مهاجرین در میان گذاشت

برخی از برگشت کنندگان و بیجاشده های که در ساحه چهل دختران کابل زندگی می نمایند، یکشنبه  ۱۳۹۸/۱۲/۴ ، با سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان دیدار و مشکلات شان را با وی در میان گذاشتند.

ایشان مشکلات اطفال شانراازناحیه نداشتن تعمیر مکتب،کتاب، میز و چوکی و نیازمندی برخی خانواده ها به کمک های بشری مطرح نموده گفتند که مردم محل برای اعمار یک مکتب زمین فراهم نموده اما در ساخت تعمیر آن نیاز به همکاری وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان دارند.

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان ضمن وعده همکاری به مطالبات دیدار کنندگان بیان کرد؛ از آنجاییکه ساحه مذکور در اولویت های کاری اداره کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان(یو ان اچ سی آر) نیز گنجانیده شده، وزارت تلاش می نماید تا در سال ۲۰۲۰ میلادی با همکاری اداره یادشده یک باب مکتب در ساحه چهل دختران برای برگشت کنندگان اعمار شود.

قابل یادآوری است که در نتیجه تلاش های مکرر و پیگیر وزارت امور مهاجرین، اکنون توجه همکاران بین المللی از برنامه های بشری به برنامه های انکشافی جلب گردیده و بدین اساس سال جاری سه باب مکتب در ولایات هرات، لغمان و خوست با همکاری نهادهای بین المللی برای برگشت کنندگان و بیجاشده ها اعمار و به بهره برداری سپرده شده است.

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۶ - ۱۳:۲۵
Background image

وزیر امور مهاجرین : بیجاشده ها نیز مستحق برنامه ادغام پایدار و مسکن هستند

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در یک نشست مشترک با رئیس اداره هبیتات و مشاور رئیس جمهور در امور مهاجرت، تاکید کرد که در برنامه شورا به بیجاشده ها نیز توجه صورت گیرد. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۲ - ۱۱:۵۸
Background image

وزیر امور مهاجرین خواهان همکاری ایالت متحده آمریکا در امر رسیدگی به بیجاشدگان داخلی گردید

به گفته وزیر امور مهاجرین وضعیت پیش آمده در اثر گسترش ویروس کرونا خانواده های زیادی را در افغانستان به مشکل اقتصادی مواجه ساخته، بیجاشده های داخلی که آسیب پذیر ترین قشر جامعه است بیشتر. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۲ - ۱۱:۵۴
Background image

مجلس نمایندگان شورای ملی از کارکردهای وزیر امور مهاجرین تقدیر کرد

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان به مجلس نمایندگان درخواست ارایه گزارش نموده و هفته گذشته در جلسه عمومی این مجلس از کارکردها، فعالیت ها و دستاوردهای پنج سال گذشته وزارت گزارش داد.

میرر. . .

بازگشت به خبر