تاکید جدی بر ظرفیت‌سازی؛

anwari_morr
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۶ - ۹:۴
_______________________________

سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت‌کننده‌گان می‌گوید اداره‌اش طرح روشن برای عملی ساختن آن‌ برنامه را دارد

نورالرحمن اخلاقی، سرپرست و نامزد وزیر وزارت امور مهاجرین و عودت‌کننده‌گان در جلسه هماهنگی مسوولین زون شمال کشور با اداره همکاری‌های آلمان به منظور ادغام پایدار برگشت کننده‌گان، از روی دست داشتن برنامه‌های روشن و مشخص برای ارتقای ظرفیت نیروهای بشری این اداره خبر داد.

وی از تلاش برای تاسیس "انستیتوت مطالعات مهاجرت" در این وزارت گفت و موجودیت این نهاد را در ارتقای ظرفیت کارمندان الزامی خواند.

از سوی‌هم، آقای اخلاقی هماهنگی درست و همه‌جانبه ادارات همکار با وزارت و اداره‌های امور مهاجرین در ولایات را یک امر کلیدی در پیش‌برد بهتر کارها و خدمت‌رسانی به مردم عنوان کرد.

در همین‌حال، سرپرست و نامزد وزیر وزارت امور مهاجرین و عودت کننده‌گان با اشاره از مشکلات در برخی از تفاهم‌نامه‌ها میان وزارت و موسسات، از رییسان اداره های امور مهاجرین در ولایات خواست تا چالش‌های اداره‌های امور مهاجرین را که سبب کندی خدمت‌رسانی به بی‌جاشده‌گان و عودت کننده‌گان می‌شوند، به‌زودترین فرصت ممکن با وی شریک سازند.

همچنان، وی از کارمندان اداره‌ مرکزی و ولایات خواست تا از از بهر خدمت‌رسانی بیشتر به مردم از امکانات کم، استفاده بهینه کرده و متعهدتر از پیش کار کنند.

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۹/۹/۶ - ۹:۲۹
Background image

معین امور پناهندگان با سفیر افغانستان در یونان روی وضعیت مهاجران افغان صحبت کرد

وفی الله کاکر روز چهارشنبه 5 قوس سال روان در یک تماس تصویری(ویدئو کنفرانس) با میرویس صمدی سفیر کشور در یونان روی وضعیت مهاجران افغان صحبت و گفتگو کرد.

آقای کاکر دراین گفتگو از سفارت. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۹/۵ - ۲۱:۴
Background image

معین امور پناهندگان به ادغام پایدار برگشت کنندگان تاکید کرد

در ملاقاتی که وفی الله کاکر معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین وعودت کنندگان با خانم عظیمه رویا مسئول برنامه شورا و سرپرست دفتر هبیتات در کابل داشت، به ادغام پایدار برگشت کنندگان. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۹/۵ - ۱۴:۱۰
Background image

نبود زیربنا در شهرک‌های مهاجرین سبب می‌شود تا برخی از بازگشت کننده‌گان به مهاجرت دوباره دست بزنند.

 نورالرحمن اخلاقی سرپرست و نامزد وزیر وزارت امور مهاجرین و عودت کننده‌گان در ملاقاتی که با ذوهتو چال رئیس اداره آژانس انسجام و همکاری جمهوری ترکیه(تیکا TIKA) داشت بیان کرد که عدم وجود. . .

بازگشت به خبر