بررسی تخنیکی وزارت امور مهاجرین در مورد توزیع زمین در شهرک مهاجرین غزنی تکمیل شد

sadam_morr
یکشنبه ۱۳۹۸/۶/۱۰ - ۱۴:۶
بررسی تخنیکی وزارت امور مهاجرین در مورد توزیع زمین در شهرک مهاجرین غزنی تکمیل شد

در جلسه که به منظور ارایه نتایج بررسی تیم موظف وزارت امور مهاجرین از شهرک مهاجرین ولایت غزنی دایر شده بود، رئیس تفتیش این وزارت گفت که بیش از هفت هزار نمره زمین در شهرک مذکور خلاف فرمان 104 ریاست جمهوری توزیع شده است.

وی افزود که اسناد 7 هزار و 647 نمره زمین را که طی سال 1384 و 1385 در آن شهرک توزیع گردیده است، مورد بررسی تخنیکی قرار گرفت و تثبیت شد که از مجموع ارقام ذکر شده، یک هزار و 995 نمره زمین به کسانی داده شده که سند معتبر عودت یا بیجاشدگی ندارد و به روئیت احکام مقام ولایت، کارت شهدا، کارت معلولین، فورم های جعلی مهاجرت توزیع صورت گرفته است.

همچنان 5 هزار و 652 نمره زمین به کسانی توزیع گردیده است که اسناد عودت و بیجاشدگی دارند اما این اسناد به شکل اصولی طی مراحل نگردیده و تایید کمیسیون پیش بینی شده در فرمان 104 مقام ریاست جمهوری را ندارند.

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان از نهادهای امنیتی و عدلی کشور خواست که دوسیه های افرادی را که در گزارش این وزارت متهم به تخلف شده اند، تعقیب و پیگیری نماید. همچنان ایشان از وزارت شهرسازی واراضی خواست که الی زمان تعیین شده در حکم مقام ریاست جمهوری، بررسی هایش را تکمیل و جهت ارایه به ریاست جمهوری آماده نماید.

دراین جلسه نماینده وزارت شهرسازی و اراضی بیان نمود که تیم تخنیکی آن وزارت به ساحه اعزام شده و بررسی را اغاز نموده است.  

این جلسه روز شنبه 9 سنبله سال روان در مقر وزارت امور مهاجرین وعودت کنندگان با حضور سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و اعضای کمیته موظف دایر شد.

بررسی تخنیکی شهرک مهاجرین ولایت غزنی به منظور مبارزه با فساد اداری و ایجاد شفافیت در وزارت امور مهاجرین قبلاً از طرف این اداره به مقام ریاست جمهوری اسلامی افغانستان پیشنهاد شده بود و بر اساس حکم آن مقام بررسی تخنیکی شهرک مذکور جریان دارد.

تازه ترین خبر

شنبه ۱۳۹۸/۶/۲۳ - ۱۵:۵۷
Background image

جلسه کمیته اتباع، مرزی و مبارزه علیه مواد مخدر در وزارت امور مهاجرین دایر گردید

جلسه کمیته اتباع، مرزی و مبارزه علیه مواد مخدر، تحت ریاست داکتر عالمه معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان امروز شنبه 23 سنبله سال روان دایرشد.

هدف از تدویر این جلسه. . .

شنبه ۱۳۹۸/۶/۲۳ - ۱۰:۱۲
Background image

وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان، بمنظور تطبیق برنامه ، اسکان بشری پایدار در ساحات شهری برای ادغام مجدد با اداره اسکان بشری ملل متحد همکاری می نماید

اداره اسکان بشر ملل متحد به حمایت مالی اتحادیه اروپا و دنمارک در مطابقت به فرمان 305 ریاست جمهوری جهت توزیع زمین دولتی را برای عودت کنندگان، بیجاشده ها و فامیل های شهدای نیروهای امنیتی. . .

شنبه ۱۳۹۸/۶/۲۳ - ۸:۴۴
Background image

مشکلات بیجاشده های داخلی ولایات شمال به بررسی گرفته شد

در جلسه که روز پنجشنبه 21 سنبله سال روان در مقر وزارت امور مهاجرین وعودت کنندگان دایر شد، مشکلات بیجاشده های داخلی ولایات قندز، فاریاب، تخار، بدخشان و بغلان مورد بررسی قرار گرفت. دراین. . .

بازگشت به خبر