اعلامیه مطبوعاتی

anwari_morr
یکشنبه ۱۳۹۹/۱/۱۷ - ۱۲:۹
اعلامیه مطبوعاتی

 با فراگیر شدن بحران ویروس کرونا در سرتاسر جهان، در ایران نیز تعداد کثیری به این مرض مبتلا شدند. با توجه به قوانین جمهوری اسلامی ایران بیمارانی که بیمه نیستند تمامی مصارف تداوی خویش را باید پرداخت نمایند، اتباع افغانستانی مقیم ایران نیز برای دریافت خدمات تداوی ملزم به پرداخت هزینه بودند و عدم توانایی مهاجرین بر پرداخت مصارف تداوی به یک مشکل جدی بدل شده بود و مبتلایان به دلیل نداشتن توانایی مالی جهت تداوی مراجعه نمی توانستند.

پس از گفتگو و پیگیری مسئولین جمهوری اسلامی افغانستان با مسئولین دولت جمهوری اسلامی ایران به تاریخ 12/1/1399 ستاد ملی مدیریت بیماری کرونای ایران فیصله نمود که تداوی مبتلایان به کوئید 19 برای اتباع غیرایرانی از جمله مهاجرین افغان رایگان باشد.

بدین وسیله از دولت جمهوری اسلامی ایران که با توجه به مشکلات اقتصادی و میزان بلند مبتلایان به ویروس کرونا، تداوی رایگان مهاجرین افغان مقیم ایران را تقبل نموده است تشکر و قدردانی می نماییم.

آتشه های محترم مهاجرین مقیم ایران تمام وقت آمادگی پاسخگویی را دارند، چنانچه ضرورتی پیش آید موضوع را تعقیب می نمایند. مهاجرین عزیز مبتلا به کرونا چناچه در رابطه به پرداخت هزینه درمان به مشکلی مواجه شدند به شماره های ذیل که دارای واتساپ هم می باشند در تماس شوند: تهران آقای حجازی: 00989011242300، ۰۰۹۸۹۳۷۳۳۳۳۸۴۰ مشهد آقای حیدری: ۰۰۹۸۹۱۲۵۵۷۷۸۳۵ زاهدان آقای خرمی: ۰۰۹۸۹۰۱۰۷۴۵۸۰۸ وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان 17 حمل 1399

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۹:۳۱
Background image

یک هزار و 300 خانواده بیجاشده و نیازمند در ولایت هرات تحت پوشش کمک های زمستانی دولت قرار می‌گیرد

به ادامه روند توزیع کمک های بشر دوستانه زمستانی که از سوی وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان در سراسر کشور صورت می گیرد، خانواده نیازمند در ولایت هرات تحت پوشش این کمک ها قرار گرفت.

مهر. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۴:۰
Background image

معین مالی و اداری وزارت با والی ولایت هرات روی چگونگی رسیدگی ها به بیجاشده ها صحبت کرد

ولی الله جلال معین مالی و اداری در راس هیئت اعزامی وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان با سید عبدالوحید قتالی والی ولایت هرات دیدار و روی چگونگی مدیریت بیجاشده های داخلی با وی صحبت کرد.

. . .
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۵ - ۴:۴۸
Background image

وزیر امور مهاجرین؛ کمک های بشردوستانه امری حیاتی است اما به تنهایی نمی تواند ریشه اصلی مهاجرت و بیجاشدگی را برطرف کند

این مطلب توسط نورالرحمن اخلاقی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در نشست "گروه اصلی حمایت از استراتژی راه حل های منطقه یی برای پناهندگان افغانستان"، در کابل بیان شد.

در نشست افتتاحیه. . .

بازگشت به خبر