اعلامیه مطبوعاتی

anwari_morr
یکشنبه ۱۳۹۹/۱/۱۷ - ۱۲:۹
اعلامیه مطبوعاتی

 با فراگیر شدن بحران ویروس کرونا در سرتاسر جهان، در ایران نیز تعداد کثیری به این مرض مبتلا شدند. با توجه به قوانین جمهوری اسلامی ایران بیمارانی که بیمه نیستند تمامی مصارف تداوی خویش را باید پرداخت نمایند، اتباع افغانستانی مقیم ایران نیز برای دریافت خدمات تداوی ملزم به پرداخت هزینه بودند و عدم توانایی مهاجرین بر پرداخت مصارف تداوی به یک مشکل جدی بدل شده بود و مبتلایان به دلیل نداشتن توانایی مالی جهت تداوی مراجعه نمی توانستند.

پس از گفتگو و پیگیری مسئولین جمهوری اسلامی افغانستان با مسئولین دولت جمهوری اسلامی ایران به تاریخ 12/1/1399 ستاد ملی مدیریت بیماری کرونای ایران فیصله نمود که تداوی مبتلایان به کوئید 19 برای اتباع غیرایرانی از جمله مهاجرین افغان رایگان باشد.

بدین وسیله از دولت جمهوری اسلامی ایران که با توجه به مشکلات اقتصادی و میزان بلند مبتلایان به ویروس کرونا، تداوی رایگان مهاجرین افغان مقیم ایران را تقبل نموده است تشکر و قدردانی می نماییم.

آتشه های محترم مهاجرین مقیم ایران تمام وقت آمادگی پاسخگویی را دارند، چنانچه ضرورتی پیش آید موضوع را تعقیب می نمایند. مهاجرین عزیز مبتلا به کرونا چناچه در رابطه به پرداخت هزینه درمان به مشکلی مواجه شدند به شماره های ذیل که دارای واتساپ هم می باشند در تماس شوند: تهران آقای حجازی: 00989011242300، ۰۰۹۸۹۳۷۳۳۳۳۸۴۰ مشهد آقای حیدری: ۰۰۹۸۹۱۲۵۵۷۷۸۳۵ زاهدان آقای خرمی: ۰۰۹۸۹۰۱۰۷۴۵۸۰۸ وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان 17 حمل 1399

تازه ترین خبر

چهارشنبه ۱۳۹۹/۳/۱۴ - ۱۰:۲۴
Background image

درب ورودی جدید وزارت مهاجرین افتتاح شد

در ادامه‌ای بازسازی و نو سازی بخش های مختلف  وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان، دروازه‌ای ورودی جدید و دهلیز امنیتی این وزارت به تاریخ14 / 3 / 1399 با حضور سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۳/۱۴ - ۹:۵۴
Background image

شورای اجتماعی مهاجرین و بیجاشدگان مقیم ناحیه 13 شهر کابل از کارکرد های وزیر امور مهاجرین تقدیر کرد

جمعی از مسئولان و نمایندگان شورای اجتماعی مهاجرین و بیجاشدگان مقیم ناحیه ۱۳ شهر کابل با حضور در مقر وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان از تلاش ها و کارکردها و خدمت رسانی وزیر امور. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۳/۱۳ - ۱۳:۵۴
Background image

خدمات اجتماعی و زیربنایی به عودت کنندگان و بیجاشدگان

بخش سیزدهم

وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان به منظور ادغام، استقرار پایدار، اسکان بهتر، حمایت از حقوق و فراهم ساختن سهولت ها و خدمات شهری به عودت کنندگان و بیجاشدگان داخلی برنامه های. . .

بازگشت به خبر