اعلامیه مطبوعاتی

anwari_morr
یکشنبه ۱۳۹۹/۱/۱۷ - ۱۲:۹
اعلامیه مطبوعاتی

 با فراگیر شدن بحران ویروس کرونا در سرتاسر جهان، در ایران نیز تعداد کثیری به این مرض مبتلا شدند. با توجه به قوانین جمهوری اسلامی ایران بیمارانی که بیمه نیستند تمامی مصارف تداوی خویش را باید پرداخت نمایند، اتباع افغانستانی مقیم ایران نیز برای دریافت خدمات تداوی ملزم به پرداخت هزینه بودند و عدم توانایی مهاجرین بر پرداخت مصارف تداوی به یک مشکل جدی بدل شده بود و مبتلایان به دلیل نداشتن توانایی مالی جهت تداوی مراجعه نمی توانستند.

پس از گفتگو و پیگیری مسئولین جمهوری اسلامی افغانستان با مسئولین دولت جمهوری اسلامی ایران به تاریخ 12/1/1399 ستاد ملی مدیریت بیماری کرونای ایران فیصله نمود که تداوی مبتلایان به کوئید 19 برای اتباع غیرایرانی از جمله مهاجرین افغان رایگان باشد.

بدین وسیله از دولت جمهوری اسلامی ایران که با توجه به مشکلات اقتصادی و میزان بلند مبتلایان به ویروس کرونا، تداوی رایگان مهاجرین افغان مقیم ایران را تقبل نموده است تشکر و قدردانی می نماییم.

آتشه های محترم مهاجرین مقیم ایران تمام وقت آمادگی پاسخگویی را دارند، چنانچه ضرورتی پیش آید موضوع را تعقیب می نمایند. مهاجرین عزیز مبتلا به کرونا چناچه در رابطه به پرداخت هزینه درمان به مشکلی مواجه شدند به شماره های ذیل که دارای واتساپ هم می باشند در تماس شوند: تهران آقای حجازی: 00989011242300، ۰۰۹۸۹۳۷۳۳۳۳۸۴۰ مشهد آقای حیدری: ۰۰۹۸۹۱۲۵۵۷۷۸۳۵ زاهدان آقای خرمی: ۰۰۹۸۹۰۱۰۷۴۵۸۰۸ وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان 17 حمل 1399

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۶ - ۱۳:۲۵
Background image

وزیر امور مهاجرین : بیجاشده ها نیز مستحق برنامه ادغام پایدار و مسکن هستند

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در یک نشست مشترک با رئیس اداره هبیتات و مشاور رئیس جمهور در امور مهاجرت، تاکید کرد که در برنامه شورا به بیجاشده ها نیز توجه صورت گیرد. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۲ - ۱۱:۵۸
Background image

وزیر امور مهاجرین خواهان همکاری ایالت متحده آمریکا در امر رسیدگی به بیجاشدگان داخلی گردید

به گفته وزیر امور مهاجرین وضعیت پیش آمده در اثر گسترش ویروس کرونا خانواده های زیادی را در افغانستان به مشکل اقتصادی مواجه ساخته، بیجاشده های داخلی که آسیب پذیر ترین قشر جامعه است بیشتر. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۲ - ۱۱:۵۴
Background image

مجلس نمایندگان شورای ملی از کارکردهای وزیر امور مهاجرین تقدیر کرد

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان به مجلس نمایندگان درخواست ارایه گزارش نموده و هفته گذشته در جلسه عمومی این مجلس از کارکردها، فعالیت ها و دستاوردهای پنج سال گذشته وزارت گزارش داد.

میرر. . .

بازگشت به خبر