اعلامیه مطبوعاتی

anwari_morr
یکشنبه ۱۳۹۹/۱/۱۷ - ۱۲:۹
اعلامیه مطبوعاتی

 با فراگیر شدن بحران ویروس کرونا در سرتاسر جهان، در ایران نیز تعداد کثیری به این مرض مبتلا شدند. با توجه به قوانین جمهوری اسلامی ایران بیمارانی که بیمه نیستند تمامی مصارف تداوی خویش را باید پرداخت نمایند، اتباع افغانستانی مقیم ایران نیز برای دریافت خدمات تداوی ملزم به پرداخت هزینه بودند و عدم توانایی مهاجرین بر پرداخت مصارف تداوی به یک مشکل جدی بدل شده بود و مبتلایان به دلیل نداشتن توانایی مالی جهت تداوی مراجعه نمی توانستند.

پس از گفتگو و پیگیری مسئولین جمهوری اسلامی افغانستان با مسئولین دولت جمهوری اسلامی ایران به تاریخ 12/1/1399 ستاد ملی مدیریت بیماری کرونای ایران فیصله نمود که تداوی مبتلایان به کوئید 19 برای اتباع غیرایرانی از جمله مهاجرین افغان رایگان باشد.

بدین وسیله از دولت جمهوری اسلامی ایران که با توجه به مشکلات اقتصادی و میزان بلند مبتلایان به ویروس کرونا، تداوی رایگان مهاجرین افغان مقیم ایران را تقبل نموده است تشکر و قدردانی می نماییم.

آتشه های محترم مهاجرین مقیم ایران تمام وقت آمادگی پاسخگویی را دارند، چنانچه ضرورتی پیش آید موضوع را تعقیب می نمایند. مهاجرین عزیز مبتلا به کرونا چناچه در رابطه به پرداخت هزینه درمان به مشکلی مواجه شدند به شماره های ذیل که دارای واتساپ هم می باشند در تماس شوند: تهران آقای حجازی: 00989011242300، ۰۰۹۸۹۳۷۳۳۳۳۸۴۰ مشهد آقای حیدری: ۰۰۹۸۹۱۲۵۵۷۷۸۳۵ زاهدان آقای خرمی: ۰۰۹۸۹۰۱۰۷۴۵۸۰۸ وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان 17 حمل 1399

تازه ترین خبر

چهارشنبه ۱۴۰۰/۶/۳۱ - ۱۷:۵۸
Background image

سرپرست وزارت امور مهاجرین وعودت کننده گان، با مسوول موسسه اوچا ملاقات نمود

محترم الحاج خلیل الرحمن حقانی، سرپرست وزارت امور مهاجرین امروز31  سنبله سال روان، دردفتر کارش با مسوول موسسه اوچا وهیأت همراه اش دیدار نمود.

محترم حقانی با قدر دانی از همکاریهای اداره. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۶/۳۰ - ۱۸:۲۱
Background image

معین جدیدالتقرر وزارت امور مهاجرین و عودت کننده گان معرفی شد

محترم الحاج ارسلا خان خروتی، امروز، ۳۰ سنبله سالروان، از طرف محترم خلیل الرحمن حقانی، وزیر امور مهاجرین، بحیث معین آنوزارت معرفی شد.

وزیر امور مهاجرین گفت که تقرر درهمچون پست ها. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۶/۲۹ - ۱۳:۳
Background image

رییس جدید التقرر ریاست امور مهاجرین وعودت کننده گان ولایت کابل، به منسوبین آنریاست معرفی شد

محترم قاری عبدالمتین رحیم زی، رییس جدیدالتقرر ریاست امور مهاجرین ولایت کابل،امروز29سنبله سالروان، ازجانب محترم قاری محمود شاه، شخصیت علمی وجهادی، به کارمندان آن اداره معرفی شد.

درمحفلی. . .

بازگشت به خبر