شبکه‌های آب‌رسانی برای 800 خانواده‌ بیجاشده کمپ‌ نشین در کابل افتتاح شد

sadam_morr
Wed, Mar 18 2020 1:36 PM
شبکه‌های آب‌رسانی برای 800 خانواده‌ بیجاشده کمپ‌ نشین در کابل افتتاح شد

 

ورزات امور مهاجرین به روز یک‌شنبه (25 حوت) سال روان دو شبکه آب‌رسانی را برای 800 خانواده بیجاشده در کمپ‌ چمن ببرک و کمپ بیجاشدگان سرک دوم پروژه تایمنی در کابل افتتاح کرد.
مهرخدا صبار، رئیس عمومی رسیدگی به وضعیت بیجاشدگان داخلی در صحبت‌هایش حین افتتاح این پروژه‌ها با ابراز قدردانی و خرسندی از همکاری‌های دفتر (جوهانیتر و او ایچ دبلیو) بیان کرد که توجه جدی به مهاجرین و بیجاشدگان در صدر برنامه و اولویت‌های رهبری حکومت قرار دارد و دولت تلاش دارد تا یک سال آینده برخی از مشکلات دیگر این خانواده‌ها را نیز کاهش دهد.

وی هم‌چنان علاوه کرد: این پروژه ها در شهرک عودت کننده‌های باریک آب و شهرک مموزی نیز تطبیق شده است که به گفته‌ی او در مجموع بیشتر از دو هزار فامیل را در ولایت کابل تحت پوشش قرار داده است.
از سوی هم آقای صبار افزود: " جایی که آب نیست زندگی نیست. امید دارم که در کنار اینکه مردم از این شبکه های آب رسانی برای آشامیدن استفاده می‌کنند در قسمت حفظ الصحه محیطی نیز استفاده کنند." وی همچنان تاکید کرد که باشندگان محل باید در باره حفظ و مراقبت این پروژه ها توجه جدی داشته باشند.

این پروژه ها با رهبری وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان و همکاری دفترهای (جوهانیتر و او ایچ دبلیو) در کمپ‌های چمن ببرک و سرک دوم پروژه تایمنی تطبیق گردیده است.
.

Latest news

Wed, Mar 04 2020 1:27 PM
Background image

The Deputy Minister of Refugee Affairs and Ambassador of Turkey Discussed on Immigrants Recent Issues

On Tuesday, Hoot 13th, the deputy minister of refugee affairs. Dr. Alema and Turkey’s ambassador Mr. Ozan Ortoghrol discussed on Afghan refugees and recent issues in Turkey. Their. . .

Mon, Oct 14 2019 10:54 AM
Background image

26 Returnees Families Received Cash Assistance in Helmand Province

 On Wednesday October 9, 2019 of the current year DoRR of Helmand province with cooperation of HAPA have assisted cash for those returnees who had come to country in 2018 and 2019

The. . .

Mon, Oct 14 2019 10:53 AM
Background image

Displaced Families Received Contribution in Badghis Province

                              On Thursday October 10, 2019 of the current year DoRR of Badghis province with cooperation of WFP Have assisted food items for 20 displaced families.

 Di. . .

BACK TO NEWS