شبکه‌های آب‌رسانی برای 800 خانواده‌ بیجاشده کمپ‌ نشین در کابل افتتاح شد

sadam_morr
چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۱۳:۳۶
شبکه‌های آب‌رسانی برای 800 خانواده‌ بیجاشده کمپ‌ نشین در کابل افتتاح شد

 

ورزات امور مهاجرین به روز یک‌شنبه (25 حوت) سال روان دو شبکه آب‌رسانی را برای 800 خانواده بیجاشده در کمپ‌ چمن ببرک و کمپ بیجاشدگان سرک دوم پروژه تایمنی در کابل افتتاح کرد.
مهرخدا صبار، رئیس عمومی رسیدگی به وضعیت بیجاشدگان داخلی در صحبت‌هایش حین افتتاح این پروژه‌ها با ابراز قدردانی و خرسندی از همکاری‌های دفتر (جوهانیتر و او ایچ دبلیو) بیان کرد که توجه جدی به مهاجرین و بیجاشدگان در صدر برنامه و اولویت‌های رهبری حکومت قرار دارد و دولت تلاش دارد تا یک سال آینده برخی از مشکلات دیگر این خانواده‌ها را نیز کاهش دهد.

وی هم‌چنان علاوه کرد: این پروژه ها در شهرک عودت کننده‌های باریک آب و شهرک مموزی نیز تطبیق شده است که به گفته‌ی او در مجموع بیشتر از دو هزار فامیل را در ولایت کابل تحت پوشش قرار داده است.
از سوی هم آقای صبار افزود: " جایی که آب نیست زندگی نیست. امید دارم که در کنار اینکه مردم از این شبکه های آب رسانی برای آشامیدن استفاده می‌کنند در قسمت حفظ الصحه محیطی نیز استفاده کنند." وی همچنان تاکید کرد که باشندگان محل باید در باره حفظ و مراقبت این پروژه ها توجه جدی داشته باشند.

این پروژه ها با رهبری وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان و همکاری دفترهای (جوهانیتر و او ایچ دبلیو) در کمپ‌های چمن ببرک و سرک دوم پروژه تایمنی تطبیق گردیده است.
.

تازه خبرونه

پنجشنبه ۱۳۹۹/۳/۲۹ - ۱۲:۹
Background image

پاکستان کې يو شمېر افغان کډوالوته نغدي مرستې پيل شوې

په پاکستان کې هغو افغان کډوالو ته، چې د کرونا وېروس قرنطين لخوا زيانمن شوي و دنغدي مرستو وېش په دې وروستيو کې پيل شوي دی. د پېښور د کډوالو د اتشې په وينا دغه برنامه هغه کورنۍ تر پوښښ. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۳/۲۸ - ۱۲:۱۷
Background image

په ایران د افغان کډوالو د حضور قانوني کولو لارې وارزول شوې

 
د جمهوررئیس د لومړي مرستیال امرالله صالح په مشرۍ غونډه په ایران اسلامي جمهوریت کې د افغان کډوالو د حضور قانوني کولو د لارو ارزونې په موخه نن په ارګ کې جوړه شوه.
په دې غونډه کې. . .
دوشنبه ۱۳۹۹/۳/۲۶ - ۱۱:۳۰
Background image

جوزجان کې له ۵۰۰ زياتو بېځايه شوو کورنيوسره مرستې وشوې

 

 

Bottom of Form

 

د خوراک نړيوال سازمان (wfp) موسسې له لورې د جوزجان ولايت دکډوالو چارو رياست په همکار۵۴۱ بېځايه شوو کورنيوسره د خورکي موادو مرستې وشوې.

يادې کورنۍ، چې د جګړو. . .

بېرته خبرونه ته