گزارش کاری یکساله وزارت امور مهاجرین با رسانه ها شریک شد

sadam_morr
Sun, Aug 14 2022 2:09 PM
Sadam Anwari

مسئولان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان روز یکشنبه 23 اسد به مرکز رسانه های حکومت حضور یافته و طی نشست مطبوعاتی از فعالیت ها و کارکرد های یکساله این وزارت به رسانه و مردم گزارش دادند.

الحاج محمدارسلاح خروتی، معین مالی و اداری وزارت در این نشست معلومات داد که پس از پیروزی امارت اسلامی و تامین امنیت در کشور، آمار بیجاشده های داخلی کاهش یافته و بر اساس سروی اخیر این وزارت حدود 272 هزار خانواده هنوز هم به حالت بیجاشدگی به سر می برند.

در همین حال طی یک سال گذشته در نتیجه حمایت و تلاش وزارت حدود 78 هزار خانواده به ساحات اصلی شان برگشته و برای 860 هزار خانواده نیازمند بسته کمکی توزیع گردیده است.

همچنان وزارت امور مهاجرین به منظور رسیدگی و ارایه خدمات بیشتر به بیجاشده های داخلی، برگشت کنندگان و نیازمندان، 47 تفاهمنامه همکاری را با موسسات مختلف ملی و بین المللی به امضا رسانیده است.

پیروزی امارت اسلامی و تامین امنیت در سراسر کشور سبب گردیده که بیش از 622 هزار مهاجر افغان از کشور های ایران و پاکستان به وطن برگشت نموده و نمایندگی های این وزارت در مرزها از این میان، 116 هزار تن را آسیب پذیر و نیازمند تشخیص و به نهادهای مدد رسان معرفی کرده اند.

معین وزارت امور مهاجرین همچنان بیان کرد که در سفرش به کشور ایران در رابطه به ایجاد تسهیلات در زمینه های تمدید کارت ها و پاسپورت های اقامتی، خدمات بهداشتی، شمولیت کودکان مهاجران بدون مدرک در مکاتب، توجه به وضعیت زندانیان افغان و گشایش حساب بانکی با مقامات آن کشور صحبت کرده است.

در همین حال تمدید شش ماهه کارت های مهاجران، حل مشکلات مهاجران در کمپ ها و ارایه کمک به مهاجران دارندگان کارت ACC در پاکستان و اعزام 250 مهاجر افغان از ایران و پاکستان به فریضه حج، جز دستاورد های دیگر وزارت در یک سال گذشته خوانده شده است.

در اخیر نشست یادشده معین مالی و اداری و مفتی عبدالمطلب حقانی سخنگوی وزارت به پرسش های خبرنگاران جواب دادند.

تصاویر بیشتر در اینجا ...

 

Latest news

Wed, Mar 23 2022 9:28 PM
Background image

A training workshop was held for the heads of the Ministry of Refugees

The Ministry of Refugees, in collaboration with the United Nations High Commissioner for Refugees (UNHCR), organized a three-day training workshop for its Heads and Second Units on the. . .

Thu, Mar 03 2022 5:20 PM
Background image

The Minister of Refugees met with the Deputy Secretary General (IRC)

The Minister of Refugees, Haji Khalil-ur-Rehman Haqqani, met with Mr. Bob Kitchen, Deputy Director General of the International Rescue Committee (IRC), in her office on Thursday, 12 May. . .

Mon, Feb 21 2022 10:17 AM
Background image

The Minister of Refugees and Repatriations traveled to Uruzgan province

Following the official visits of Alhaj Khalil-ur-Rehman Haqqani, Minister of Refugees and Repatriations, he went to Uruzgan province on Saturday, February 20, to review the activities. . .

BACK TO NEWS