گزارش کاری یکساله وزارت امور مهاجرین با رسانه ها شریک شد

sadam_morr
یکشنبه ۱۴۰۱/۵/۲۳ - ۱۴:۹
Sadam Anwari

مسئولان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان روز یکشنبه 23 اسد به مرکز رسانه های حکومت حضور یافته و طی نشست مطبوعاتی از فعالیت ها و کارکرد های یکساله این وزارت به رسانه و مردم گزارش دادند.

الحاج محمدارسلاح خروتی، معین مالی و اداری وزارت در این نشست معلومات داد که پس از پیروزی امارت اسلامی و تامین امنیت در کشور، آمار بیجاشده های داخلی کاهش یافته و بر اساس سروی اخیر این وزارت حدود 272 هزار خانواده هنوز هم به حالت بیجاشدگی به سر می برند.

در همین حال طی یک سال گذشته در نتیجه حمایت و تلاش وزارت حدود 78 هزار خانواده به ساحات اصلی شان برگشته و برای 860 هزار خانواده نیازمند بسته کمکی توزیع گردیده است.

همچنان وزارت امور مهاجرین به منظور رسیدگی و ارایه خدمات بیشتر به بیجاشده های داخلی، برگشت کنندگان و نیازمندان، 47 تفاهمنامه همکاری را با موسسات مختلف ملی و بین المللی به امضا رسانیده است.

پیروزی امارت اسلامی و تامین امنیت در سراسر کشور سبب گردیده که بیش از 622 هزار مهاجر افغان از کشور های ایران و پاکستان به وطن برگشت نموده و نمایندگی های این وزارت در مرزها از این میان، 116 هزار تن را آسیب پذیر و نیازمند تشخیص و به نهادهای مدد رسان معرفی کرده اند.

معین وزارت امور مهاجرین همچنان بیان کرد که در سفرش به کشور ایران در رابطه به ایجاد تسهیلات در زمینه های تمدید کارت ها و پاسپورت های اقامتی، خدمات بهداشتی، شمولیت کودکان مهاجران بدون مدرک در مکاتب، توجه به وضعیت زندانیان افغان و گشایش حساب بانکی با مقامات آن کشور صحبت کرده است.

در همین حال تمدید شش ماهه کارت های مهاجران، حل مشکلات مهاجران در کمپ ها و ارایه کمک به مهاجران دارندگان کارت ACC در پاکستان و اعزام 250 مهاجر افغان از ایران و پاکستان به فریضه حج، جز دستاورد های دیگر وزارت در یک سال گذشته خوانده شده است.

در اخیر نشست یادشده معین مالی و اداری و مفتی عبدالمطلب حقانی سخنگوی وزارت به پرسش های خبرنگاران جواب دادند.

تصاویر بیشتر در اینجا ...

 

تازه خبرونه

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۷/۱۱ - ۱۴:۱۲
Background image

د مهاجرينو چارو وزارت کې د ساري ناروغيو د عامه پوهاوي برنامه ترسره شوه

د کانګو او ليوني سپي د ناروغۍ په اړه د عامه پوهاوي برنامه د عامې روغتيا وزارت په همغږۍ د مهاجرينو او راستنېدونکو چارو وزارت د بشري سرچينو رياست په همکارۍ د دغه وزارت يو شمېر کار کوونکو. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۷/۹ - ۱۴:۲۰
Background image

د مهاجرينو چارو وزارت او نوې شلتر مؤسسې ترمنځ د همکاريو هوکړه ليکونه  لاسليک شول

 د مهاجرينو چارو وزارت او نوې شلتر مؤسسې تر منځ د ۱۶۹ زره او ۶۰۱ ډالرو په ارزښت د همکاريو درې هوکړه ليکونه لاسليک شول.
د لاسليک شویو هوکړه لیکونو له مخې ياده مؤسسه به په  قندهار ولايت. . .

شنبه ۱۴۰۲/۷/۸ - ۱۵:۲۳
Background image

د مهاجرينو په چارو کې د اړوندو ادارو  د مسؤولينو ناسته د مهاجرينو  وزارت کې ترسره  شوه

د مهاجرينو په چارو کې د اړوندو ادارو د مرستيالانو ګډه ناسته د مهاجرينو چارو وزارت  د مسلکي مرستيال په دفتر کې ترسره  شوه.

په دې ناسته کې چې د مهاجرينو چارو وزارت مسلکي مرستيال مولوي. . .

بېرته خبرونه ته