کنسرسیوم تشخیص مستحقین زمین در ولایت کابل افتتاح شد

sadam_morr
Thu, Jan 21 2021 10:40 AM
__________

کنسرسیوم تشخیص مستحقین زمین در ولایت کابل بر اساس فرمان جدید ریاست جمهوری باحضور وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان، والی کابل، مشاور ریاست جمهوری در امور مهاجرت و شماری از اعضا و نماینده‌گان موسسات همکار عضو کنسرسیوم افتتاح شد.

آقای اخلاقی وزیر امور مهاجرین دراین نشست به توسعه شهرک های مهاجرین تاکید کرده، ضمن ارائه معلومات در مورد کنسرسیوم مذکور و فرمان جدید ریاست جمهوری اظهار داشت که این فرمان سه هدف مشخص همچون تشخیص زمین‌های دولتی و توزیع آن به برگشت کنندگان و بیجاشده‌گان داخلی، ایجاد سیستم شفاف برای توزیع این زمین‌ها به مستحقین و استفاده و توزیع زمین‌های دولتی برای ایجاد فرصت‌های کاری را دنبال می کند.

وی تاکید کرد که میکانیزم شفاف و مشخصی باید برای شناسایی مستحقین و توزیع زمین‌های دولتی به میان آید "بربنیاد فرمان 108 مقام عالی ریاست جمهوری، شهرک‌های مهاجرین باید معطوف به توسعه باشد."

آقای اخلاقی تأکید کرد که مقام عالی ریاست جمهوری و وزارت مهاجرین ارادۀ کامل و انگیزۀ قوی برای رسیده‌گی به مشکلات بی‌جاشده‌گان داخلی دارد. به بیان وی؛ تثبیت نفوس مشخص بی‌جاشده‌گان داخلی بسیار مهم است، زیرا بدون داشتن ارقام، نمی‌تواند کار اساسی و درست به آنان انجام داد.

 در همین حال محمدیعقوب حیدری، والی کابل افتتاح را گام ارزشمند و اساسی‌ برای مهاجرین و بی‌جاشده‌گان داخلی خوانده امیدواری کرد که با این اقدام تغییر اساسی‌ در زنده‌گی بی‌جاشده‌گان به وجود بیاید.

 والی کابل وجود جنگ و ناامنی، زورگویی و باج‌گیری را دلیل عمده بیجاشدن خانواده ها به کابل خوانده بیان کرد که با رهبری جدید وزارت ابتکارات خوبی برای مدیریت بیجاشده‌گان داخلی و بازگشت کنندگان روی دست گرفته شده است.

به گفته والی کابل باندهای مافیایی، شبکه‌های جرمی و گروه‌های ترویستی از مجبوریتِ بی‌جاشده‌گان در اعمال جنایی و ترویستی استفاده می‌کند."

 بسیاری سرنخ‌های اعمال جنایی و تروریستی که در جلست شش‌ونیم صبح تعقیب و شناسایی می‌شوند، در کمپ‌ها می‌باشند." مفتاح بابکرخیل، مشاور ریاست جمهوری در امور مهاجرت حمایت همه جانبه مقام‌ ریاست جمهوری را کنسرسیوم تشخیص مستحقین زمین اعلام کرد.

 همچنان حمیدالله بیک، عضو کمیسیون سمع شکایات مجلس نماینده‌گان که دراین نشست حضور داشت از مسوولان خواست تا به مشکلات بی‌جاشده‌گان هرچه عاجل رسیده‌گی کنند، زیرا به گفتۀ او، این خانواده‌ها با رضایت خاطر بی‌جا نشده و با مشکلات جدی روبرو اند.

قابل ذکر است که پیش ازین بر اساس فرمان جدید ریاست جمهوری و در چهارچوب برنامه شورا در ولایت کابل هفت هزار و 622 خانواده متقاضی زمین در وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان ثبت نام کرده و سه هزار و 256 جریب زمین در ساحه التفات ولسوالی شکردره ولایت کابل برای اعمار یک شهرک معیاری بر اساس فرمان جدید ریاست جمهوری در نظر گرفته شده است.

Latest news

Thu, Apr 22 2021 1:24 PM
Background image

Consultation on implementation of the return program of Afghans from Pakistan under APAPPS

Wafiullah Kakar met with Ms. Caroline Van Buren (UNHCR country director) and Mr. Stuart Simpson (IOM country director) and discussed how to effectively implement the return program of. . .

Tue, Apr 20 2021 7:54 PM
Background image

Deputy Minister Kakar: "The return strategy must be realistic."

On Sunday, 18 April 2021, Deputy Minister for Refugee Affairs Wafiullah Kakar referred in a meeting with representatives of the National Security Council, the Ministry of Foreign. . .

Tue, Apr 20 2021 7:54 PM
Background image

Inter-ministerial meeting on Geneva Conference Commitments’ Follow-up was held at MoRR

An inter-ministerial meeting regarding the Geneva Conference on Afghanistan was held under the chairmanship of Wafiullah Kakar, Deputy Minister of Refugee Affairs on 18 April 2021.. . .

BACK TO NEWS