یک تفاهمنامه همکاری برای رسیدگی به بیش از یکصد هزار بیجاشده داخلی در غرب کشور به امضا رسید

sadam_morr
چهارشنبه ۱۳۹۸/۲/۲۵ - ۱۲:۲۸
تفاهمنامه

وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان و موسسه احیای مجدد انصاری برای افغانستان (ARAA) یک تفاهمنامه همکاری را به منظور توزیع کمک های بهداشتی به خانواده های بیجاشده در چهار ولایت غربی کشور به امضا رساند. مهرخدا صبار سرپرست معینیت پالیسی و پلان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان روز چهارشنبه 25 ثور سال روان، حین امضای این تفاهمنامه در مقر وزارت، هدف از امضای این تفاهمنامه را سروی و تشخیص بیجاشدگان داخلی و پاسخدهی در حالات اضطرار از طریق توزیع مواد بهداشتی به آنان عنوان کرد. بر اساس این تفاهمنامه مشترک، موسسه یادشده طی یک سال جاری به 7099 خانواده در ولایت هرات، 7016 خانواده در ولایت غور، 4653 خانواده در ولایت بادغیس و 6745 خانواده در ولایت فراه که مجموعاً 153 هزار و 78 نفر را شامل می گردد، رسیدگی می نماید. در بخش دیگر این تفاهمنامه تذکر داده شده که موسسه نامبرده از قوانین و مقررات دولت جمهوری اسلامی افغانستان پیروی نموده، به وزارت امور مهاجرین به صورت ربعوار و در ختم فعالیت گزارش داده و از این وزارت نظارت پذیر می باشد.

تازه ترین خبر

دوشنبه ۱۳۹۸/۴/۳۱ - ۱۵:۵
Background image

وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان یک تفاهمنامه همکاری را به منظور ارایه خدمات روانی و اجتماعی به بیجاشده ها امضا نمود

این تفاهمنامه روز دوشنبه 31 سرطان سال روان توسط مهرخدا صبار وارسی کننده معینیت پالیسی و پلان وزارت امور مهاجرین و مسئول موسسه بین المللی روانی – اجتماعی در مقر وزارت به امضا رسید.

دوشنبه ۱۳۹۸/۴/۳۱ - ۱۵:۴
Background image

یک تفاهمنامه همکاری به منظور توزیع مواد غذایی به بیش از 12 هزار نفر بیجاشده و عودت کننده به امضا رسید

تفاهمنامه همکاری میان در رابطه به تطبیق پروژه کمک های مواد غذایی به بیجاشدگان و عودت کنندگان میان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان و موسسه بازسازی دهات افغانستان به امضا رسید.

دوشنبه ۱۳۹۸/۴/۳۱ - ۱۴:۵۹
Background image

مشکلات و چالش های برگشت کنندگان و جامعه میزبان ولایت نیمروز در وزارت امور مهاجرین به بررسی گرفته شد

در دیدار که گل احمدخان نورزاد وکیل منتخب ولایت نیمروز با مهرخدا صبار وارسی کننده معینیت پالیسی و پلان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان داشت، مشکلات و چالش های برگشت کنندگان، بیجاشدگان. . .

بازگشت به خبر