د وزارت د چارواکي د اړیکو شمیرې

د وزارت د لوړ پوړو چارواکو شمېرې او برېښنالیکونه

شمیره
نوم دنده د اړیکې شمیره بریښنالیک
1 الحاج خلیل الرحمن حقانی  وزارت سرپرست وزیر    
2 محمد ارسلاح خروټی

 مالي او اداري مرستیال

0786757778 arsalakharutai@gmail.com
3 مولوی عبدالرحمن راشد مسلکی مرستیال

0707627751

0704299810

Rashidabdulrahman616@gmail.com
4  
 
   

د مرکزي څانګو د رئیسانو شمیرې او برېښنالیکونه 

شمیره نوم دنده د اړیکې شمیره بریښنالیک
1 مولوی محمد جان خدرخیل د دفتر رییس

0781300867

0702022204

chmo@morr.gov.af
2 مفتی مدیر گل احمدی د بشری سرچینو رئیس

0798140030

0202512450

Ahmadijan852@gmail.com
3 حاجی اصل خان مصلح د ښارګوټو د خدمتونو ریاست رییس

0766923788

0202951435

asalkhanmuslih@gmail.com
4 انجنیر عبدالکبیر طلایی د معلوماتی ټکنالوژي ریاست رییس

0777342024

0202951540

eng.abdulkhabir@gmail.com
5 مولوی محمود الحق احدی د پلان او پالیسی ریاست رییس

0772292221

0202951413

ahadimorr@gmail.com
6 محمد اجمل یاور د مالی او اداری رییس

0706177059

0202951509

m.ajmalviar786@gmail.com
7 قاری احمد الله هاشمی د حقوقی ملاتړ ریاست رییس

0786832444

0202951359

Qaaahashimi@gmail.com
8 حاجی محمد علی باور د نظارت او ارزیابی رییس

0749255994

0202951370

Mh.hashemi123@gmail.com
9 الحاج سردار شیرزاد د داخلی بیځایه شویو رئیس

0730607943

0202951514

Sherzadsardar801@gmail.com
10 مولوی شمال خان مصلح د تثبیت او دایمی حل لارو رئیس

0777000380

0202951486

usmanishinwari@gmail.com
11 الحاج محمد اسماعیل ذبیح د پلټنی ریاست رییس

00923039412503

0202951483

Zabihullahmuhammadismail@gmail.com
12 مفتي عبدالمطلب حقاني د اطلاعاتو او عامه اړیکو آمر

0780576748

0202951429

mutalibhaqqani@gmail.com
13 قاری الهام الدین کامل د یاسپورا ریاست آمر

0777456622

0202951404

noorihezbullah@gmail.com
14 ارسلا حقیار د اړیکو او همغږی آمریت آمر

 

 
15 نائب گل واحدی د تدارکاتو آمر

0777856006

0202951499

Naibgulwaheedi@gmail.com
16 محمد قسیم کروخیل د ولایاتو د همغږۍ او ارتباطاتو آمر

0779167679

02029511456

Provinces.morr@gmail.com
17 مولوی مسعود آخند زاده د ارشاد او اوقاتو رییس

0784302926

0779167607

Qwahidy9@gmail.com
         
         
         
         
         
         

د وزارت د ولايتي څانګو د تليفون شمېرې او برېښنا ليکونه

شمیره نوم دنده د اړیکې شمیره برښنالیک
1 قاری عبدالمتین رحیمزی کابل ولايت  دمهاجرینو چارو رئيس

0772141635

0784626267

kabul@morr.gov.af
2 سید محمد قاسم تسنیم کندهار 0706064303 Dorrkand123@gmail.com
3 اکرام الدین مفتون ننگرهار

0782938887

0799351355

Dorrnangarhar1@gmail.com
4 مولوی جمعه گل محرز  بلخ

0779740298

0785896407

morrmazar@gmail.com
5 مولوی عبدالولی محمدی کندز

0705778293

0772629919

kundoz@morr.gov.af
6 مولوی محمد ابراهیم میا صاحب پروان 0782284089 parwandorr@gmail.com
7 الحاج دا ملا سیف الدین فاریاب 0708900197 Faryab.morr@yahoo.com
8 مولوی نور محمد سمیع سرپل 0705199814 msarpul@morr.gov.af
9 حمدالله زابل 0781176574 zabul@morr.gov.af
10 مولوی صدریگل صادق بادغیس

0708436576

078436576

Badghis.morr@gmail.com
11 حمدالله شهیدزاده کاپیسا 0772627662 kapisa@morr.gov.af
12 قاری صابر گل مصلح پکتیا 0779799655 Paktia.dorr@gmail.com
13 مولوی عبدالرحمان هاشمی پکتیکا

0767919498

0793303688

Paktika.dorr@gmail.com
14   جوزجان   jawzgan.morr@gmail.com
15 مولوی احمدالله لبیب غور

0785912695

0702004189

Ghordorr_@yahoo.com
16 مولوی محمد یونس جهاد مل بدخشان 0704325481 badakhshandorr@gmail.com
17 مولوی شاه ولی ارزگان 0766498569 Urpro.dorr@gmail.com
18 مولوی دین محمد مستغنی نورستان

0706514801

0708307313

Atharisafi360@gmail.com
19 محمد رحمان دایکندی 077881626 daykundi@morr.gov.af
20 مولوی محمد عمر عادل غزنی 0796027187 ghazni@morr.gov.af
21 مولوی الله داد انقیادی هلمند 0706394914 Helmand.dorr@gmail.com
22 سید نصرالله هاشمی لوگر   Logar.morr@gmail.com
23 مولوی حسین خالد خاکسار سمنگان 0779459307 Samangan.morr@gmail.com
24 مولوی احمد احمدی خوست 0791724924 Khost.dorr@gmail.com
25 مولوی فضل عمر هرات 0765319336 Herat.dorr01@gmail.com
26 مولوی غلام الرحمان بلال لغمان 0764950970 Laghman.morr@gmail.com
27 مولوی محمد عزیز محمدی پنجشیر

0778811696

074888580

Panjshir.morr@gmail.com
28 داملا عبدالقیوم نظری تخار 0782414442 Takhar.morr@gmail.com
29 مولوی حسین الله میدان وردگ   Mwp.refuges@gmail.com
30 حاجی امان الله کنړ 0777156358 Dorr.kuner@gmail.com
31 مولوی صدیق الله نصرت نیمروز 0794701101 Nimruz.dorr@gmail.com
32 مولوی تندر عثمانی فراه 0700633737 Yarmuhammad.samim@gmail.com
33 محمد ابراهیم عمری بغلان 0778074567 baghlan@morr.gov.af
34 رحمانی بامیان 0765319336 Dorrbamyan2015@yahoo.com

په بهر کې د  افغان کډوالو داتیشو برېښنالیک او د اړیکې شمیرې

شمیره نوم دنده د اړیکې شمیره برښنالیک
1 محمد آصف ځدران اسلام آباد کې مېشت اتشه 00923495959418 Morr_islamabad@yahoo.com
2 محمد مدنی همیم په اسلام آباد کې مېشت اتشې مرستیال 00923339851957 madanihamim@gmail.com
3 قاری رحمت الله ضعیف په کویټه کې مېشت اتشه

00923121578738

0092819202187

Directorate_morrquetta@yahoo.com
4 مولوی حمدالله بلوچ په کویټه کې مېشت اتشې مرستیال 00923121578738 Directorate_morrquetta@yahoo.com
5 نیاز محمد عارف په خیبر پښتونخوا کې مېشت اتشه

00923158787030

009203055966296

Morr_peshawar@yahoo.com
6 نورالامین سعید

په خیبر پښتونخوا کې د مېشت اتشې مرستیال

00923489855242

Morr_peshawar@yahoo.com
7 محمد مایل حیدری په خیبر پښتونخوا کې د مېشت اتشې دویم مرستیال

00930874211621

009203159079832

Mayellhaidary2@gmail.com
8 سید روح الله هاشمی په تهران کې میشت اتشه 00982188735040 morrintehran@gmail.com
9 شیر حسین حعفری

په تهران کي میشت اتشه

00989055277665 morrintehran@gmail.com
۱۰ عبدالباسط امامی

په تهران کې د مېشت اتشی غړی

00989227015698 Basitemami786@gmail.com
۱۱ محمد انور قمبری

په زاهدان کې د مېشت اتشه

00989109699901 Morr.zahedan@yahoo.com
۱۲ علی رضا اسدی

په زاهدان کې مېشت اتشې سکرتر

00989934695796 Hliassadi90@yahoo.com