وزیر امور مهاجرین در رابطه به وضعیت بیجاشده ها و برگشت کنندگان و شهرک قالین بافان با والی بلخ صحبت کرد

anwari_morr
شنبه ۱۳۹۹/۴/۲۸ - ۷:۲۶

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در سفرش به ولایت بلخ با محمد اسحق رهگذر والی آن ولایت دیدار و در رابطه به وضعیت بیجاشده و برگشت کنندگان مقیم ولایت بلخ و وضعیت شهرک قالین بافان صحبت نموده خواهان رسیدگی وی به مشکلات آن شهرک گردید.

وزیر امور مهاجرین روز پنجشنبه 26 سرطان سال روان به منظور بررسی وضعیت بیجاشده ها و برگشت کننده ها، بررسی وضعیت اداری و افتتاح ساختمان ریاست امور مهاجرین و عودت کنندگان، به ولایت بلخ سفر نموده است.

ایشان در دیدار با والی آن ولایت در رابطه به مشکلات موجود شهرک قالین بافان معلومات داده بیان کرد که طبق فیصله و هدایت مقام ریاست جمهوری(قبل از حکومت وحدت ملی) پس از آنکه حرفه قالین بافی افراد متقاضی توسط ریاست صنعت و تجارت تثبیت گردد و اسناد برگشت همان افراد توسط ریاست امور مهاجرین تایید شد مستحق یک نمره زمین در شهرک قالین بافان شناخته می شود.

بعضی نمرات این شهرک یک بار توسط ریاست امور مهاجرین و بار دیگر توسط ریاست صنعت و تجارت توزیع گردیده که برای صاحبان شان مشکلات خلق کرده است. من از مقام ولایت بلخ می خواهم که شخصاً موضوع را تحت بررسی قرار داده و به مشکلات موجود نقطه پایان بگذارند.

والی ولایت بلخ وعده سپرد که در جلسه اداری این موضوع را فیصله نموده و یک هیئت جهت تشخیص و بررسی اسناد زمین های توزیع شده توظیف می نماید.

در همین حال آقای رهگذر بیان کرد که 23 هزار خانواده در حالت بیجاشده گی در ولایت بلخ زندگی می نماید در کنار آن کسانی هستند که از نام و عنوان بیجاشده گی سوء استفاده می کنند، اما تاکید من به ریاست امور مهاجرین و ادارات کمک رسان این است که در سروی شفاف عمل کنند تا افراد سودجو از بیجاشده های اصلی تشخیص و جدا شوند.

به گفته والی بلخ علاوه بر ادارات ملی و موسسات بین المللی در ولایت بلخ افراد خیر و تجاران ملی نیز در امر توزیع کمک به بیجاشده ها و خانواده های نیازمند با دولت همکاری می کنند.

 

Like

Comment

Share

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۳ - ۱۱:۳۵
Background image

بیش از 40 هزار خانواده طی یک ماه گذشته در سراسر کشور مساعدت شده‌اند

در جریان یک ماه گذشته (1_30 سنبله) دست‌کم 43 هزار و 594 خانواده در 25 ولایت کشور تحت پوشش مساعدت ‌های وزارت امور مهاجرین و برخی از موسسات همکار ملی و بین المللی وزارت قرار گرفته‌اند.

و. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۳ - ۸:۳۲
Background image

سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کننده‌گان با معاون سفیر آلمان در کابل، دیدار کرد.

چهارشنبه، ۲میزان؛

نور رحمن اخلاقی نامزد وزیر و سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کننده‌گان با معاون سفیر آلمان دیدار نمود. در این‌نشست دو طرف به هم‌کاری‌های بیشتر، رفع نیازمندی‌های بی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۲ - ۱۱:۱۱
Background image

بیش از هشتاد هزار تن طی یک ماه گذشته از ایران به کشور بازگشته ‌اند

طی یک ماه گذشته ( 1_30 سنبله) دست‌کم 81 هزار و 566 تن به گونه جبری و داوطلبانه از دو مرز اسلام قلعه و میلک به کشور عودت کرده اند.

بر بنیاد گزارش‌های نمایندگی‌های وزارت امور مهاجرین و. . .

بازگشت به خبر