وزیر امور مهاجرین خواهان همکاری های بیشتر دولت امریکا با مهاجرین افغان گردید

sadam_morr
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۸/۱۴ - ۱۰:۳۵
1

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در ملاقاتش با رئیس آسیایی بخش مهاجرت دولت امریکا(BPRM) از وی خواست که به عنوان یک حامی قوی و جدی افغانستان، از مهاجرین افغان در کشورهای میزبان و ادغام سالم بازگشت کنندگان در افغانستان همکاری بیشتر نماید.

وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان ضمن قدردانی از افزایش کمک های ایالت متحده امریکا به مهاجرین، و ارایه معلومات در رابطه به وضعیت مهاجرین در از خارج از افغانستان گفت که اکنون وضعیت مهاجران در کشورهای میزبان نبست به هر زمان دیگر بهتر و تحت کنترول مشترک کشور مبدا و میزبان قرار دارد، اما در کشورهای ترانزیتی همچون ترکیه، یونان و اندونیزیا بعضی مشکلات وجود دارد و مبنی بر آن وزارت امور مهاجرین در حال حاضر برنامه های عملی برای مدیریت مهاجرین در این کشورها روی دست دارد و در سطوح عالی و تخنیکی با ترکیه و یونان صحبت نموده و برای بهبود وضعیت، لازم است تا دولت امریکا به حمایت از افغانستان و مهاجران افغان با کشور های ترکیه، یونان، اندونیزیا و ناروی صحبت نماید.

همچنان وی از دولت امریکا خواست که در عرصه اشتغال زایی عودت کنندگان با وزارت امور مهاجرین همکاری نموده و بازگشت کنندگانی را که از ترکیه وارد افغانستان می شود مورد حمایت قرار دهد. در این معلومات آمده است که وزارت امور مهاجرین پالیسی جامع مهاجرت را نهایی ساخته که تمام عرصه های مهاجرت در آن تذکر داده شده و این پالیسی بعد از تایید مقام ریاست جمهوری می تواند برای مدت طولانی به یک راهگشا در عرصه مدیریت مهاجرت تبدیل شود.

همچنان با تایید شدن طرزالعمل های توزیع زمین توسط رئیس جمهور، این روند به گونه عملی آغاز خواهد شد. عالمی بلخی در بخش رسیدگی به وضعیت بیجاشدگان داخلی بیان کرد که در سال جاری تحت رهبری وزارت امور مهاجرین، 33 هزار خانواده بیجاشده دوباره به محلات اصلی شان برگشته و این وزارت در نظر دارد تا در زمستان پیشرو به 95 هزار خانواده بیجاشده کمک رسانی نماید که برای 30 هزار خانواده آن خلا بودجوی وجود داشته و نیاز به همکاری سفارت امریکا دارد.

این ملاقات روز دوشنبه 13 عقرب سال روان در قصر سپیدار ریاست اجراییه برگزار شد و رئیس آسیایی بخش مهاجرت دولت امریکا به وزارت امور مهاجرین وعده سپرد که برخی موارد خواسته شده را با واشنگتن در میان گذاشته و برخی موارد دیگر را با سفارت امریکا در کابل هماهنگ می نماید.

تازه ترین خبر

یکشنبه ۱۳۹۸/۸/۱۹ - ۱۵:۳۵
Background image

اولین جلسه کنسرسیوم تشخیص مستحقین ولایت کابل برگزار شد

اولین جلسه کنسرسیوم تشخیص مستحقین با حضور اعضای کنسرسیوم ولایت کابل تحت ریاست سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در مقر این وزارت برگزار و دراین جلسه در رابطه به چگونگی. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۸/۱۹ - ۱۵:۲۴
Background image

سفیر افغانستان در یونان از بهبود وضعیت مهاجرین به وزیر امور مهاجرین معلومات داد

میرویس صمدی سفیر افغانستان مقیم یونان، روز یکشنبه 19 عقرب سال روان  درملاقات با وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان از بهبود وضعیت مهاجرین افغان، سیاست نرم حکومت جدید یونان و کارکردهای. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۸/۱۶ - ۹:۵۳
Background image

رییس اجراییه در جلسه کمیته اجرایی عودت کنندگان و بیجاشدگان:کمک‌ های زمستانی برای بیجاشدگان، هرچه زودتر تهیه و توزیع شود

جلسه کمیتۀ اجرایی بیجاشدگان و عودت کنندگان(کمیته دیرک)، روز سه‌شنبه 14 عقرب سال روان تحت ریاست دوکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان و با حضور وزیر امور مهاجرین. . .

بازگشت به خبر