وزیر امور مهاجرین خواهان همکاری های بیشتر دولت امریکا با مهاجرین افغان گردید

sadam_morr
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۸/۱۴ - ۱۰:۳۵
1

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در ملاقاتش با رئیس آسیایی بخش مهاجرت دولت امریکا(BPRM) از وی خواست که به عنوان یک حامی قوی و جدی افغانستان، از مهاجرین افغان در کشورهای میزبان و ادغام سالم بازگشت کنندگان در افغانستان همکاری بیشتر نماید.

وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان ضمن قدردانی از افزایش کمک های ایالت متحده امریکا به مهاجرین، و ارایه معلومات در رابطه به وضعیت مهاجرین در از خارج از افغانستان گفت که اکنون وضعیت مهاجران در کشورهای میزبان نبست به هر زمان دیگر بهتر و تحت کنترول مشترک کشور مبدا و میزبان قرار دارد، اما در کشورهای ترانزیتی همچون ترکیه، یونان و اندونیزیا بعضی مشکلات وجود دارد و مبنی بر آن وزارت امور مهاجرین در حال حاضر برنامه های عملی برای مدیریت مهاجرین در این کشورها روی دست دارد و در سطوح عالی و تخنیکی با ترکیه و یونان صحبت نموده و برای بهبود وضعیت، لازم است تا دولت امریکا به حمایت از افغانستان و مهاجران افغان با کشور های ترکیه، یونان، اندونیزیا و ناروی صحبت نماید.

همچنان وی از دولت امریکا خواست که در عرصه اشتغال زایی عودت کنندگان با وزارت امور مهاجرین همکاری نموده و بازگشت کنندگانی را که از ترکیه وارد افغانستان می شود مورد حمایت قرار دهد. در این معلومات آمده است که وزارت امور مهاجرین پالیسی جامع مهاجرت را نهایی ساخته که تمام عرصه های مهاجرت در آن تذکر داده شده و این پالیسی بعد از تایید مقام ریاست جمهوری می تواند برای مدت طولانی به یک راهگشا در عرصه مدیریت مهاجرت تبدیل شود.

همچنان با تایید شدن طرزالعمل های توزیع زمین توسط رئیس جمهور، این روند به گونه عملی آغاز خواهد شد. عالمی بلخی در بخش رسیدگی به وضعیت بیجاشدگان داخلی بیان کرد که در سال جاری تحت رهبری وزارت امور مهاجرین، 33 هزار خانواده بیجاشده دوباره به محلات اصلی شان برگشته و این وزارت در نظر دارد تا در زمستان پیشرو به 95 هزار خانواده بیجاشده کمک رسانی نماید که برای 30 هزار خانواده آن خلا بودجوی وجود داشته و نیاز به همکاری سفارت امریکا دارد.

این ملاقات روز دوشنبه 13 عقرب سال روان در قصر سپیدار ریاست اجراییه برگزار شد و رئیس آسیایی بخش مهاجرت دولت امریکا به وزارت امور مهاجرین وعده سپرد که برخی موارد خواسته شده را با واشنگتن در میان گذاشته و برخی موارد دیگر را با سفارت امریکا در کابل هماهنگ می نماید.

تازه ترین خبر

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۷ - ۱۰:۲۱
Background image

وزارت امور مهاجرین و گروه کاری مشترک جامعه مدنی تفاهمنامه همکاری امضا کردند

داکتر عالمه معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان و آقای احمدی رئیس شبکه گروه کاری مشترک جامعه مدنی به پای تفاهمنامه ای امضا کردند که بر اساس آن دو اداره برای دادخواهی. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۶ - ۱۰:۵۰
Background image

بیشتر از شش هزار خانواده مستحق در سراسر کشور کمک دریافت نمودند

برای شش هزار و ۵۱۹ خانواده بیجاه شده و مستحق در یک هفته گذشته کمک صورت گرفت. این مساعدت های زمستانی از تاریخ ۲۸ جدی الی سوم دلو سال روان در همآهنگی وزارت امور مهاجرین و عودت کننده گان. . .

شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۵ - ۱۷:۵
Background image

وزیر امور مهاجرین و رئیس اداره برنامه غذایی جهان در رابطه به همکاری های مشترک دو اداره صحبت کردند

رابرت کسکا رییس دفتر سازمان غذایی جهان(دبلیو اف پی) در کابل، روز پنجشنبه 3 جدی سال روان با سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان دیدار و در رابطه به همکاری های مشترک دو. . .

بازگشت به خبر