وزیر امور مهاجرین با سفیر جدید ترکیه در کابل دیدار کرد

sadam_morr
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۴/۲۲ - ۲۲:۲۵
___________

نورالرحمن اخلاقی، وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان صبح امروز با جهاد اُرگین ای، سفیر جدید کشور ترکیه برای افغانستان، دیدار و روی همکاری های مشترک جانبین جهت رسیدگی بهتر به مهاجران افغان در آن کشور گفتگو کرد.

وزیر امور مهاجرین در این دیدار که در مقر وزارت صورت گرفت، افزایش روند بیجاشدگی شهروندان، به دلیل جنگ افزاری طالبان را سبب افزایش مهاجرت افغان‌ها به کشورهای همسایه، ترکیه و اروپا دانسته افزود که " بیجاشدگان مهاجران بالقوه‌ای هستند که اگر به آنان رسیدگی صورت گیرد سطح مهاجرت ها پایین خواهد آمد."

افزون براین، ایشان با بیان اینکه وزارت تلاش می‌نماید تا از افغانهای مقیم ترکیه حمایت لازم صورت گیرد، افزودند که نهایی سازی تفاهمنامه مشترک مهاجرت و تفاهمنامه اعزام کارگر میان افغانستان و ترکیه برای جلوگیری از مهاجرت‌های غیرقانونی اقدام موثر می‌تواند باشد.

در همین حال سفیر ترکیه در کابل وضعیت موجود کشور را قابل درک و دلیل عمده مهاجرت و بیجاشدگی افغانها خواند و اعلام کرد که برای رسیدگی بیشتر به این معضل، در سطوح مختلف با وزارت همکاری می‌نماید.

تازه ترین خبر

جمعه ۱۴۰۰/۵/۸ - ۲۰:۹
Background image

دو تفاهمنامه همکاری با ارزش بیش از 3 میلیون دالر برای رسیدگی به بیجاشده های داخلی امضا شد

وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان دو تفاهمنامه همکاری را با برای رسیدگی به بیجاشده های داخلی با موسسه (CHA) و WASSA به امضا رساند که ارزش مجموعی آن 3 میلیون و 258 هزار و 794 دالر. . .

جمعه ۱۴۰۰/۵/۸ - ۱۳:۲۰
Background image

اخلاقی؛ خون شهدای جهاد، شهدای مقاومت و شهدای نیروهای امنیتی تضمینی برای بقای بیرق ملی کشور است

در محفلی که به منظور ارج گذاری به بیرق ملی کشور برگزار شده بود، نورالرحمن اخلاقی وزیر امور مهاجرین ضمن تبریکی این روز به مردم و پرچمداران کشور بیان کرد: اطمینان کامل وجود دارد که بیرق. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۵/۵ - ۱۹:۴۷
Background image

وزیر امور مهاجرین: بخش اعظم بودجه پروژه‌ها باید برای رسیدگی به نیازمندان مصرف شود، نه مصارف اداری

در نشستی که نورالرحمن اخلاقی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان با خانم استریت ای سلیتتین رئیس کمیته مهاجرت ناروی(NRC) داشتند، تاکید شد که باید بخش اعظم بودجه پروژه ها برای رسیدگی به. . .

بازگشت به خبر