وزیر امور مهاجرین با سفیر جدید ترکیه در کابل دیدار کرد

sadam_morr
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۴/۲۲ - ۲۲:۲۵
___________

نورالرحمن اخلاقی، وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان صبح امروز با جهاد اُرگین ای، سفیر جدید کشور ترکیه برای افغانستان، دیدار و روی همکاری های مشترک جانبین جهت رسیدگی بهتر به مهاجران افغان در آن کشور گفتگو کرد.

وزیر امور مهاجرین در این دیدار که در مقر وزارت صورت گرفت، افزایش روند بیجاشدگی شهروندان، به دلیل جنگ افزاری طالبان را سبب افزایش مهاجرت افغان‌ها به کشورهای همسایه، ترکیه و اروپا دانسته افزود که " بیجاشدگان مهاجران بالقوه‌ای هستند که اگر به آنان رسیدگی صورت گیرد سطح مهاجرت ها پایین خواهد آمد."

افزون براین، ایشان با بیان اینکه وزارت تلاش می‌نماید تا از افغانهای مقیم ترکیه حمایت لازم صورت گیرد، افزودند که نهایی سازی تفاهمنامه مشترک مهاجرت و تفاهمنامه اعزام کارگر میان افغانستان و ترکیه برای جلوگیری از مهاجرت‌های غیرقانونی اقدام موثر می‌تواند باشد.

در همین حال سفیر ترکیه در کابل وضعیت موجود کشور را قابل درک و دلیل عمده مهاجرت و بیجاشدگی افغانها خواند و اعلام کرد که برای رسیدگی بیشتر به این معضل، در سطوح مختلف با وزارت همکاری می‌نماید.

تازه ترین خبر

دوشنبه ۱۴۰۰/۷/۲۶ - ۱۵:۴۰
Background image

مواد کمک بشردوستانه پاکستان به ولایت پکتیکا انتقال یافت

به مقدار 124 تن مواد کمک بشردوستانه که از طرف موسسه فوندیشن کشور پاکستان برای بیجاشده ها و خانواده های نیازمند افغانستان اختصاص داده شد، طی یک مراسم رسمی در ولایت پکتیکا به مسئولان. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۷/۲۵ - ۸:۳۹
Background image

په کابل کې (500) اړمنو او بې ځايه شويو کورنيو سره د خوراکي توکو مرسته وشوه

صدها خانواده بیجاشده، به کابل مساعدت شد ۵۰۰ خانواده مستحق بیجاشده، به کابل، به تاریخ ۲۵ میزان سالروان، مطابق پلان وزارت امور مهاجرین و عودت کننده گان، مساعدت شد.

قاری عبدالمتین رحیم زی. . .

شنبه ۱۴۰۰/۷/۲۴ - ۶:۱۰
Background image

پاکستان، یکمقدار مواد خوراکی را، به حکومت افغانستان مساعدت نمود

سفیرجمهوری اسلامی پاکستان، ۱۶ لاری مواد خوراکی، مساعدت آن کشور را دیروز23 میزان سالروان، به سرپرست وزارت امور مهاجرین وعودت کننده گان، سپرد.

محترم خلیل الرحمن حقانی، از حکومت پاکستان. . .

بازگشت به خبر