وزیر امور مهاجرین؛ اگر پیشرفت های دو دهه گذشته حفظ نشود و مردم حمایت نشود، تعداد زیادی از شهروندان، کشور را ترک خواهند کرد

sadam_morr
دوشنبه ۱۴۰۰/۳/۳۱ - ۲۱:۳۲
___________

نورالرحمن اخلاقی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در سخنرانی اش که در نشست اولین ماموریت مجازی گروه اصلی سازوکار حمایتی برای افغانستان اراد گردید، هشدار داد که جامعه جهانی باید مردم، بخصوص عودت کنندگان و بیجاشدگان داخلی را حمایت کنند و پیشرفت های دو دهه گذشته حفظ شود در غیر آن تعداد زیادی از مردم که به دنبال امنیت هستند کشور را ترک خواهند کرد.

وزیر امور مهاجرین خطاب به جامعه جهانی بیان کرد که: " افغانستان در وضعیت حساسی قرار دارد. جریان تروریستی طالبان با جنایت روزانه شان بیشتر و بیشتر زندگی را بر مردم سخت تر کرد اند. تداوم این وضعیت باعث بیجاشدگی بیشتر، مهاجرت بیشتر به کشورهای همسایه و کشورهای دورتر خواهد بود. سکوت در این مرحله جنایت کاران را بیشتر تشجیع می کند و به ابعاد بحران مهاجرت می افزاید. توقع ما این است که در برابر جنایت و ظلم در برابر مردم در کنار این که کمک رسانی می‌کنیم و از حقوق بشری مردم دفاع می‌کنیم در سطح کلان نیز سکوت را بکشنیم و موقف مبتنی بر عدالت داشته باشیم."

وی همکاری های انکشافی همکاران بین المللی را برای ادغام پایدار برگشت کنندگان و بیجاشده های داخلی موثر عنوان کرده از ایجاد یک گروه کاری تحت عنوان گروه کاری راه حل های مداوم و ادغام مجدد با عضویت نهادهای ملی خبر داد که هدف آن اطمینان از هماهنگی بیشتر بین نمایندگی های ملی و بین المللی و اجرای موثر تعهدات پیش بینی شده‌ی افغانستان در ANPDF و APF ، SSAR، پالیسی ملی بیجاشدگان، استراتژی راه حل ها برای پناهندگان افغان، پالیسی جامع مهاجرت و فرمان 108 ریاست جمهوری در مورد تخصیص زمین می باشد.

آقای اخلاقی به تعهد دولت برای عودت داوطلبانه مهاجران، ادغام پایدار شان و دریافت راه‌حل پایدار برای بیجاشده های داخلی اشاره کرده بیان کرد که: "علی رغم چالش ها از جمله ابهام در وضعیت و افزایش بیجاشدگی، مردم افغانستان، از جمله عودت کنندگان، آماده حرکت به جلو و ایجاد جامعه ای صلح آمیز و قوی تر هستند. درگیری های جاری در برخی از ولایت های کشور متأسفانه در حال افزایش بوده و بر آینده و حال مردم تأثیر منفی می گذارد. مشارکت مداوم جامعه جهانی و حمایت روزافزون آنها از دولت و مردم افغانستان بیش از هر زمان دیگری مورد نیاز است."

نشست اولین ماموریت مجازی گروه اصلی سازوکار حمایتی برای افغانستان از طریق تماس ویدئویی با اندریکا رتواتی رئیس دفتر بخش پناهندگان سازمان ملل متحد در آسیا و اقیانوسیه و نمایندگان جامعه بین المللی اعضای گروه اصلی، خانم وین بیورن کرولاین رئیس اداره UNHCR در کابل تحت ریاست دفتر اتحادیه اروپا مقیم کشور برگزار شد.

تازه ترین خبر

چهارشنبه ۱۴۰۰/۶/۳۱ - ۱۷:۵۸
Background image

سرپرست وزارت امور مهاجرین وعودت کننده گان، با مسوول موسسه اوچا ملاقات نمود

محترم الحاج خلیل الرحمن حقانی، سرپرست وزارت امور مهاجرین امروز31  سنبله سال روان، دردفتر کارش با مسوول موسسه اوچا وهیأت همراه اش دیدار نمود.

محترم حقانی با قدر دانی از همکاریهای اداره. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۶/۳۰ - ۱۸:۲۱
Background image

معین جدیدالتقرر وزارت امور مهاجرین و عودت کننده گان معرفی شد

محترم الحاج ارسلا خان خروتی، امروز، ۳۰ سنبله سالروان، از طرف محترم خلیل الرحمن حقانی، وزیر امور مهاجرین، بحیث معین آنوزارت معرفی شد.

وزیر امور مهاجرین گفت که تقرر درهمچون پست ها. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۶/۲۹ - ۱۳:۳
Background image

رییس جدید التقرر ریاست امور مهاجرین وعودت کننده گان ولایت کابل، به منسوبین آنریاست معرفی شد

محترم قاری عبدالمتین رحیم زی، رییس جدیدالتقرر ریاست امور مهاجرین ولایت کابل،امروز29سنبله سالروان، ازجانب محترم قاری محمود شاه، شخصیت علمی وجهادی، به کارمندان آن اداره معرفی شد.

درمحفلی. . .

بازگشت به خبر