وزارت امور مهاجرین از کمیسیون دسترسی به اطلاعات خواهان نظارت و همکاری بیشتر شد

sadam_morr
دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ - ۱۴:۵۸
وزارت امور مهاجرین از کمیسیون دسترسی به اطلاعات خواهان نظارت و همکاری بیشتر شد

در کارگاه اموزشیی که جهت آگاهی کارمندان وزارت از قانون دسترسی به اطلاعات برگزار شده بود، احمدولی حکمی معین مالی و اداری وزارت از کمیسیون دسترسی به اطلاعات خواست که از کارکرد های این وزارت، نظارت بیشتر نموده و با مسئولان بخش های اطلاع رسانی همکاری بیشتر نماید.

دراین کارگاه آموزشی معین مالی و اداری وزارت، رئیس کمیسیون دسترسی به اطلاعات، رئیس اطلاعات و ارتباط عامه، مشاور حقوقی و جمعی از کارمندان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان اشتراک داشتند و از معلومات که در رابطه به قانون دسترسی به اطلاعات که طی پریزنتشنی توسط مسئولین کمیسیون دسترسی به اطلاعات ارایه شد، مستفد گردیدند.

معین مالی و اداری وزارت امور مهاجرین وعودت کنندگان دسترسی شهروندان به اطلاعات ادارات دولتی را در عرصه نظارت، انتقاد یا حمایت شان و حسابدهی حکومت به ملت یک امر مهم و ضروری عنوان کرده گفت که آنگونه که در کشور ما معمول گردیده نباید انتقاد شهروندان از کارکرد حکومت در خلای معلوماتی صورت بگیرد. نقد کارکرد ها زمانی موثر است که بر اساس اطلاعات دقیق و واقع بینانه صورت گرفته باشد. خوش بختانه قانون اساسی کشور نظارت ملت از کارکرد حکومت و چگونگی دسترسی شهروندان به اطلاعات ادارات حکومتی را در ماده 50 ام واضیح ساخته است.

در همین حال عین الدین بهادری رئیس کمیسیون دسترسی به اطلاعات فلسفه وجودی آن کمیسیون و قانون دسترسی به اطلاعات را ایجاد شفافیت در ادارات و حسابدهی ادارات عنوان نموده در رابطه به چگونگی دسترسی شهروندان به معلومات ادارات دولتی آگاهی داد.

این کارگاه آموزشی روز دوشنبه 14 دلو سال روان در مقر وزارت با همکاری ریاست اطلاعات و ارتباط عامه، مشاوریت ارتقای ظرفیت وزارت و کمیسیون دسترسی به اطلاعات برگزار گردید.

 

تازه ترین خبر

یکشنبه ۱۳۹۹/۱/۱۷ - ۱۲:۹
Background image

اعلامیه مطبوعاتی

 با فراگیر شدن بحران ویروس کرونا در سرتاسر جهان، در ایران نیز تعداد کثیری به این مرض مبتلا شدند. با توجه به قوانین جمهوری اسلامی ایران بیمارانی که بیمه نیستند تمامی مصارف تداوی خویش را. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱/۷ - ۱۱:۵۳
Background image

بیش از ۴ صد خانواده در برخی ولایات کشور مساعدت دریافت نمودند

    در یک هفته گذشته برای۴ صد و ۲۱ فامیل در ۸ ولایت کشور مساعدت صورت گرفته است.

این کمک ها از تاریخ ۳ الی ۷ حمل سال روان در همآهنگی وزارت امور مهاجرین و عودت کننده گان از طرف موسسات. . .

شنبه ۱۳۹۹/۱/۲ - ۹:۱۰
Background image

دومین جلسه کمیته اضطراری جلوگیری شیوع ویروس کرونا، اوقات کاری برای وزارت خانه و ادارات مستقل را فیصله نمود

به اساس دومین جلسه کمیته اضطراری جلوگیری شیوع ویروس کرونا که تحت رهبری استاد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری به روز سه شنبه 27 حوت1398 در صدارت برگزار گردید در مورد تایم کاری ادارات. . .

بازگشت به خبر