مسئولان سازمان بین المللی مهاجرت روی ادامه کار سیستم معلومات مهاجرین با وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان صحبت کرد

sadam_morr
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۸/۲۸ - ۱۴:۱۹
455

مسئولان بخش سیستم معلومات مهاجرین(دیتابس مهاجرین) دفتر سازمان بین المللی مهاجرت با حضور در مقر وزارت امور مهاجرین وعودت کنندگان در رابطه به ادامه کار شان و اتصال ولایات بیشتر به این سیستم با سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان صحبت کردند.

آنان روز دوشنبه 27 عقرب سال روان از وزارت امور مهاجرین وعودت کنندگان خواست که در ادامه کار دیتابس مهاجرین و اتصال ولایات باقی مانده به این دیتابس همکاری نماید.

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در رابطه به این خواست سازمان بین المللی مهاجرت(IOM) بیان کرد که سیستم معلومات مهاجرت یک پروژه ناموفق آن سازمان بوده ولازم است تا روی چگونگی موفقیت این برنامه بازنگری صورت گیرد.

همچنان مسئولان دفتر IOM باید پلان جدیدی را جهت به موفقیت رساندن پروژه سیستم معلومات مهاجرت، به وزارت امور مهاجرین ارایه داده قناعت و اطمنان این وزارت را در رابطه موفقیت فعالیت های موجود سیستم معلومات مهاجرت اخذ نماید، پس از آن وزارت روی ادامه همکاری ها و اتصال ولایات باقی مانده در دیتابس مهاجرین صحبت خواهد کرد.

وی همچنان افزود که علاوه بر پروژه سیستم معلومات مهاجرین، سایر پروژه های روی دست آی او ام نیز از سرعت و موثریت کافی برخوردار نیست، وزارت امور مهاجرین دراین مورد با معاون دفتر مرکزی آی او ام در جنوا و معاون آسیایی بخش مهاجرت دولت امریکا نیز صحبت نموده و لازم است با جدیت در آن عرصه ها کار صورت گیرد.

جانب مقابل تعهد داد که پلانی را جهت موفقیت برنامه سیستم معلومات مهاجرت به وزارت امور مهاجرین ارایه خواهد داد.

 

 

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۹/۳/۲۹ - ۱۲:۹
Background image

بیش از500 خانواده بی جاشده درولایت جوزجان مساعدت شد

برای 541 فامیل بیجا شده ولسوالی های مردیان و منگجیک ولایت جوزجان، ازطریق اداره امور مهاجرین آنولایت بسته های غذایی، طی سه روز گذشته توزیع گردید.
به اساس معلومات اداره مهاجرین. . .
چهارشنبه ۱۳۹۹/۳/۲۸ - ۱۲:۱۷
Background image

راه های قانونمند سازی حضور مهاجرین افغان در ایران بررسی شد

 
نشستی به ریاست امرالله صالح معاون اول رئیس جمهور به منظور بررسی راه های قانونمندسازی حضور مهاجرین افغان در جمهوری اسلامی ایران، امروز در ارگ دایر گردید.
در این نشست که محمدحنیف. . .
دوشنبه ۱۳۹۹/۳/۲۶ - ۱۱:۳۰
Background image

مساعدت نقدی برای برخی ازمهاجرین افغان در پاکستان آغاز شد

 

توزیع مساعدت‌ نقدی برای آنعده ازمهاجران افغان در پاکستان که ازناحیه قرنطین ویروس کرونا، متضرر شده اند، اخیرأ آغاز شد.

به اساس معلو مات اتشه امور مهاجرین وعودت کنندگان مقیم پشاور،این. . .

بازگشت به خبر