شهروندان، شورا های اجتماعی - فرهنگی و شورای علمای بامیان از فعالیت های وزیر امور مهاجرین قدردانی نمودند

sadam_morr
پنجشنبه ۱۳۹۸/۹/۷ - ۹:۵۷
12544

تعدادی از شهروندان بامیان اعم از فرهنگیان، موسفیدان، شورا های اجتماعی و مردمی و شورای علما، روز چهارشنبه 6 قوس سال روان طی جلسات جداگانه با وزیر امور مهاجرین ملاقات نموده و با اهدای چندین تقدیرنامه از کارکردهای ایشان قدردانی کردند.

آنان از تلاش های وزارت امور مهاجرین در عرصه فراهم سازی زمینه تعلیم برای اطفال مهاجرین بدون مدرک مقیم ایران، جلوگیری از آزار و اذیت مهاجرین در پاکستان و رسیدگی به کتله عظیم از عودت کنندگان و بیجاشدگان داخلی و مدیریت آنان، افتتاح شهرک مهاجرین دشت قشقه ولایت بامیان و تطبیق برنامه های انکشافی در آن شهرک و شهرک مهاجرین یکه و لنگ یادآوری و قدردانی نموده، مشکلات بیجاشده ها و برگشت کنندگان ولایت بامیان را در عرصه اشتغالزایی و نیازمندی شان به آموزش های حرفه ای با وزیر امور مهاجرین در میان گذاشتند.

وزیر امور مهاجرین به دیدار کنندگان، در عرصه فراهم سازی زمینه آموزش حرفوی به بیجاشده ها و بازگشت کنندگان وعده سپرده بیان کرد که وزارت امور مهاجرین در عرصه فراهم سازی آموزش های حرفوی و تعلیم برای کودکان بیجاشده و برگشت کننده جداً تلاش می نماید. برای اینکه کودکان بیجاشده از حق تعلیم در محلات دوم زندگی شان باز نماند، وزارت یک تفاهمنامه را با اداره ثبت احوال نفوس به امضا رسانیده است که بر اساس آن هر بیجاشده میتواند از ولایتی که در آن زندگی می نماید تذکره اخذ کند.

همچنان وی پیرامون تعدیل فرمان ریاست جمهوری در ارتباط به توزیع زمین و آغاز دوباره روند توزیع زمین بر اساس فرمان جدید ریاست جمهوری معلومات داد.

تازه ترین خبر

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۵ - ۱۴:۵۳
Background image

جمعی از برگشت کنندگان و بیجاشده های ساکن در شهر کابل مشکلات شان را با وزیر امور مهاجرین در میان گذاشت

برخی از برگشت کنندگان و بیجاشده های که در ساحه چهل دختران کابل زندگی می نمایند، یکشنبه  ۱۳۹۸/۱۲/۴ ، با سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان دیدار و مشکلات شان را با وی در. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۵ - ۱۴:۲۷
Background image

وزیر امور مهاجرین از اداره هلال احمر ترکیه خواست که برنامه های اشتغالزایی اش را به برگشت کنندگان افزایش دهد

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان، با فاتح آیوتکین رئیس تازه تقرر یافته اداره هلال احمر ترکیه در افغانستان، یکشنبه مورخ ۱۳۹۸/۱۲/۴ در مقر آن وزارت ملاقات  نمود.

وزیر. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۴ - ۱۱:۵۶
Background image

بزرگان و باشندگان ولسوالی شیبر ولایت بامیان از کارکردهای وزیر امور مهاجرین تقدیر کرد

برخی از بزرگان و موسفیدان ولسوالی شیبر ولایت بامیان روز شنبه ۳ حوت سال روان با حضور در مقر وزارت، با اهدای تقدیرنامه از کارکرد سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان قدردانی. . .

بازگشت به خبر