اولین جلسه کنسرسیوم تشخیص مستحقین ولایت کابل برگزار شد

sadam_morr
یکشنبه ۱۳۹۸/۸/۱۹ - ۱۵:۳۵
اولین جلسه کنسرسیوم تشخیص مستحقین ولایت کابل برگزار شد

اولین جلسه کنسرسیوم تشخیص مستحقین با حضور اعضای کنسرسیوم ولایت کابل تحت ریاست سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در مقر این وزارت برگزار و دراین جلسه در رابطه به چگونگی آغاز کار عملی ثبت و راجستر برگشت کنندگان، هماهنگی ادارات عضو و چگونگی روند ثبت و راجستر بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

این جلسه به تاسی از فرمان 305 مقام ریاست جمهوری، طرزالعل تشخیص مستحقین و هدایت رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان در جلسه قبلی دیرک، برگزار شد.

وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان گفت که ریاست کنسرسیوم ها را در ولایات، ریاست های امور مهاجرین وعودت کنندگان به عهده دارد و جلسات کنسرسیوم ولایت کابل نیز پس ازین تحت ریاست رئیس امور مهاجرین وعودت کنندگان ولایت کابل برگزار می گردد. وی همچنان افزود که وزارت امور مهاجرین وعودت کنندگان کار آماده سازی دفاتر ثبت برگشت کنندگان در کابل و هرات  راتکمیل نموده و به زودی کار عملی ثبت نام برگشت کنندگان درین ولایات آغاز می گردد.

عالمی بلخی بیان کرد که در گذشته سوالاتی متوجه شفافیت تشخیص مستحقین وجود داشت اما با تعدیل فرمان و تعریف کنسرسیوم تشخیص مستحقین با عضویت چندین نهاد ملی و بین المللی این موضوع حل گردیده و به منظور تامین شفافیت بیشتر در این عرصه، برگشت کنندگان ثبت بایومتریک نیز می گردد و امیدوارم اعضای کنسرسیوم در تشخیص برگشت کنندگان نیازمند مسئولانه عمل کند.

همچنان نماینده گان اداره اسکان بشری سازمان ملل متحد(یو ان هبیتات) و اداره احصائیه درمورد معلومات داده وآمادگی کامل شان را در رابطه به آغاز ثبت و راجستر برگشت کنندگان اعلام نمودند.

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۶ - ۱۳:۲۵
Background image

وزیر امور مهاجرین : بیجاشده ها نیز مستحق برنامه ادغام پایدار و مسکن هستند

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در یک نشست مشترک با رئیس اداره هبیتات و مشاور رئیس جمهور در امور مهاجرت، تاکید کرد که در برنامه شورا به بیجاشده ها نیز توجه صورت گیرد. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۲ - ۱۱:۵۸
Background image

وزیر امور مهاجرین خواهان همکاری ایالت متحده آمریکا در امر رسیدگی به بیجاشدگان داخلی گردید

به گفته وزیر امور مهاجرین وضعیت پیش آمده در اثر گسترش ویروس کرونا خانواده های زیادی را در افغانستان به مشکل اقتصادی مواجه ساخته، بیجاشده های داخلی که آسیب پذیر ترین قشر جامعه است بیشتر. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۲ - ۱۱:۵۴
Background image

مجلس نمایندگان شورای ملی از کارکردهای وزیر امور مهاجرین تقدیر کرد

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان به مجلس نمایندگان درخواست ارایه گزارش نموده و هفته گذشته در جلسه عمومی این مجلس از کارکردها، فعالیت ها و دستاوردهای پنج سال گذشته وزارت گزارش داد.

میرر. . .

بازگشت به خبر