اتحاديه اروپا دو میلیون یورو در بخش کمک‌های زمستانی به بی‌جاشده‌گان و نیازمندان همکاری می‌کند

anwari_morr
دوشنبه ۱۳۹۹/۷/۷ - ۱۰:۴۷
اتحاديه اروپا دو میلیون یورو در بخش کمک‌های زمستانی به بی‌جاشده‌گان و نیازمندان همکاری می‌کند

پاندول‌ فی رئیس کمک‌های بشری دفتر اتحادیه اروپا در کابل تعهد کرد که دو میلیون یورو را در بخش کمک‌های زمستانی به بی‌جاشده‌ها و خانواده‌های نیازمند در افغانستان کمک می‌کند.

وی در ملاقاتش با نور الرحمن اخلاقی سرپرست و نامزد وزیر وزارت امور مهاجرین و عودت کننده‌گان در مقر این وزارت، ضمن تاکید به ادامه همکاری‌هایش افزود که این کمک‌ها از طریق موسسات جهت رفع نیازمندی خانواده‌های بی‌جاشده در فصل سرما توزیع می‌گردد. اتحادیه اروپا از طریق موسسات به بی‌جاشده‌ها و از طریق سازمان بین‌المللی مهاجرت به برگشت کننده‌گان نیازمند در مرز‌های اسلام قلعه و میلک رسیده‌گی می‌نماید.

سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کننده‌گان ضمن سپاس‌گذاری از همکاری‌های اتحادیه اروپا در افغانستان و یادآوری از یک روحیه خوب هم‌کاری میان وزارت و موسسات؛ خواستار هماهنگی بیشتر آن نهادها جهت رسیده‌گی بهتر گردیده گفت:"هماهنگی در قسمت تشخیص اولویت‌ها، ما را بیشتر در رسیده‌گی‌ها کمک می‌کند و موثریت کار را بیشتر می سازد."

آقای "اخلاقی" همچنان به کاهش مصارف اداری و امنیتی انجوها تاکید کرده بیان کرد که وزارت برنامه کمک زمستانی به بی‌جاشده‌گان و خانواده‌های نیازمند را روی دست دارد و این برنامه را با هم‌کاران جامعه جهانی به‌خصوص اتحادیه اروپا شریک خواهد کرد.

وزارت امور مهاجرین و عودت کننده‌گان در حالی آماده توزیع کمک زمستانی به نیازمندان می‌شود که در زمستان گذشته توانست با هم‌کاری جامعه جهانی به ۹۵هزار خانواده بی‌جاشده رسيده‌گي نماید.

تازه ترین خبر

یکشنبه ۱۳۹۹/۸/۴ - ۹:۵۰
Background image

نزدیک به 30 هزار خانواده طی یک ماه گذشته در سراسر کشور مددرسانی شده‌اند

در جریان یک ماه گذشته ( اول الی 30 میزان ) دست کم 27 هزار و 422 خانواده  در26 ولایت کشور تحت پوش مساعدت‌های بشری وزارت امورمهاجرین و برخی از ادارات همکار ملی و بین المللی قرار گرفته‌اند. . .

شنبه ۱۳۹۹/۸/۳ - ۱۵:۸
Background image

هزاران خانواده طی یک هفته روان در کشور مساعدت شده‌اند

دست کم 4 هزار و 166  خانواده در یازده ولایت کشور طی یک هفته گذشته ( 26 میزان الی اول عقرب) تحت پوشش مساعدت‌های بشری وزارت امورمهاجرین و عودت کنندگان و برخی از ادارات همکار و زرات قرار. . .

جمعه ۱۳۹۹/۸/۲ - ۸:۳۹
Background image

سرپرست و نامزد وزیر وزارت امور مهاجرین و عودت‌کننده‌گان با مسوول اسکان‌بشری سازمان ملل در کابل، دیدار کرد.

نورالرحمن اخلاقی سرپرست و نامزد وزیر وزارت امور مهاجرین و عودت‌کننده‌گان با فرناندو دکروز رییس اداره اسکان بشری سازمان ملل متحد(UN- HBITAT) دیدار نمود.

این نشست در رابطه به. . .

بازگشت به خبر