وزیر امور مهاجرین به کاهش مصارف اداری، نظارت پذیری و هماهنگی انجوها با ادارات دولتی تاکید کرد

sadam_morr
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۲/۲۴ - ۹:۵۴
خبر

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان در ملاقاتش با خانم اندورلا کامینارا رئیس عمومی بخش کمک های بشری اتحادیه اروپا که به افغانستان سفر نموده است، به کاهش مصارف اداری انجوها، نظارت پذیری و هماهنگی بیشتر آنان با ادارات دولتی تاکید کرد.

در این دیدار که بعد ازظهر دوشنبه 23 ثور سال روان صورت گرفت، رئیس کمک های بشری اتحادیه اروپا مقیم کابل نیز حضور داشت و روی چگونگی توزیع کمک های بشری به خانواده های مستحق، مدیریت روند کمک رسانی، ایجاد شفافیت، هماهنگی بیشتر انجو های کمک رسان با وزارت امور مهاجرین و کاهش مصارف اداری آنان بحث و تبادل نظر شد.

وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان ضمن قدرانی اش از کمک های بشری اتحادیه اروپا به خانواده های بیجاشده و عودت کننده قدردانی نموده گفت که وزارت امور مهاجرین در سال گذشته به یک و نیم میلیون نفر بیجاشده و عودت کننده رسیدگی نموده که بخش زیادی ازین کمک ها از سوی اتحادیه اروپا تمویل گردیده است.

وی به هماهنگی بیشتر انجوها تاکید نموده گفت: انجوها باید مطابق به سیاست حکومت افغانستان، مطابق به پالیسی ملی بیجاشده ها، پلان حالت اضطرار و قانون انجوها عمل نموده با ادارات دولتی افغانستان هماهنگ بوده و نظارت پذیر باشند. خواست ما این است که کمک ها از موثریت بیشتر برخوردار گردیده، حداکثر پول اختصاص داده شده به نیازمندان برسد نه اینکه خرج مصارف اداری انجوها گردد.

عالمی بلخی افزود که وزارت امور مهاجرین به منظور ایجاد شفافیت بیشتر در توزیع کمک ها روی یک میکانیزم جدید و توزیع کمک از طریق سیستم دیجتالی(اسکوپ) کار می نماید که با تطبیق این برنامه ها شفافیت کامل در توزیع کمک ها حاکم می گردد.

وی افزود که این وزارت برای ادغام پایدار عودت کنندگان شامل برنامه های فراهم سازی زمینه کار، مسکن و خدمات شهری بودجه کافی در دست ندارد.

رئیس بخش کمک های بشری اتحادیه اروپا عدم دسترسی خانواده های نیازمند را به سیستم عریضه نویسی، زمانگیر بودن این روند و عدم وجود یک سیستم برای تعقیب و ادامه توزیع کمک ها به خانواده های برگشت کننده را از مشکلات روند توزیع کمک ها خوانده خواهان یک سیستم جدید با سهولت بیشتر گردید.

وی افزود، با توجه به اینکه در کشورهای دیگر نیز تحولات بوجود آمده و در سال جاری انتخابات پارلمانی اتحادیه اروپا برگزار می گردد، افغانستان مورد توجه ماست و برای افزایش بودجه افغانستان تلاش می نماییم.

تازه ترین خبر

جمعه ۱۳۹۸/۳/۳ - ۸:۲۵
Background image

متن کامل بیانیه سید حسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت‌کنندگان

در نشست حاشیوی کنفرانس بین‌المللی مبارزه با قاچاق و ترافیک انسان ـ ویانا (۱۹ - ۲۰ می ۲۰۱۹)

جمعه ۱۳۹۸/۳/۳ - ۸:۲۱
Background image

وزیر امور مهاجرین به نمایندگی از افغانستان در کنفرانس بین‌المللی منع جنایت و عدالت کیفری اشتراک نمود

هیات عالی رتبه افغانستان در اجلاس سالانه کمیسیون منع جنایت و عدالت کیفری به ریاست سید حسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت‌کنندگان شرکت کرد.

پنجشنبه ۱۳۹۸/۳/۲ - ۱۳:۹
Background image

وزیر امور مهاجرین با ریس موسسه ICMPD در ویانا دیدار نمود

​​​​​​​اول جوزا مطابق 22 ماه می 2019 جلالت مآب وزیر امور مهاجرین سید حسن عالمی بلخی طی سفری رسمی که در شهر ویانا داشت با رییس موسسه ICMPD آقای مخایل اشپیندلیگر ملاقات نمود.

بازگشت به خبر