پیام تسلیت وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان

sadam_morr
چهارشنبه ۱۳۹۸/۳/۲۲ - ۱۵:۷
2

پیام تسلیت جلالتمآب سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان به مناسبت درگذشت مرجع تقلید شیعیان افغانستان، آیت‌الله محقق کابلی.

بسم الله الرحمن الرحیم 
انالله‌ و اناالیه‌ راجعون‌
انا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمة لا يسدها شيئ

رحلت عالِم ربانی و فقیه پارسا و پرهیزگار و مرجع بزرگ تقلید حضرت آیة‌الله العظمی قربان علی محقق کابلی اعلی‌الله مقامه ضایعه‌ ی بزرگ، برای حوزهای علمیه است.

سابقه‌ی مبارزاتی ایشان به پیش از انقلاب و در دوران انقلاب، جهاد و مقاومت ملت شریف افغانستان و خدمات انقلابی ، اجتماعی ، فرهنگی و حمایت های قابل توجه ایشان از مهاجرین خسته ازهجرت در تمام دوران مستمراً ادامه داشته است.

درگذشت این شخصیت انقلابی وعلمی را به تمام مسلمانان جهان، دولت و ملت شریف افغانستان مخصوصا خاندان گرامی و فرزندان مکرّم و دیگر بازماندگان و نیز به حضرات علمای اعلام حوزهای علمیه و بخصوص شاگردان ،مقلدان و دوستداران ایشان تسليت عرض می کنم و مغفرت و رحمت الهی و علو درجات این عزیز سفرکرده را از خداوند متعال مسألت می نمایم.

سيد حسين عالمي بلخي
وزير امور مهاجرين و عودت كنند گان

تازه ترین خبر

چهارشنبه ۱۳۹۸/۳/۲۹ - ۱۲:۳۰
Background image

وزير امور مهاجرین و عودت کنندگان در سفرش به پاکستان با نمایندگان مهاجرین مقیم آن کشور دیدار نمود

سید حسین عالمی بلخی وزیر محترم مهاجرین روز سه‌شنبه 28 جوزای سال روان در محل اقامت اش در شهر اسلام آباد، با نماینده های مهاجرین کویته، پیشاور، سایر مهاجرین دیدار و مشکلات آنان را استماع. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۳/۲۹ - ۱۲:۶
Background image

بیانیه سید حسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در اجلاس کمیته رهبری سه جانبه منطقوی

جلالتماب شهریار خان افریدی وزیر دولت در امور مناطق سرحدی، جمهوری اسلامی پاکستان، آقای اندریکا راتوتی، رئیس بخش آسیا و اوقیانوسیه کمیشنری عالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان

چهارشنبه ۱۳۹۸/۳/۲۹ - ۱۲:۱
Background image

خدمات کنسولی اوراق بهادار مهاجرین افغان باید کاهش پیدا کند

وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان جلسه ای مشترکی را پیرامون بررسی چگونگی کاهش خدمات کنسولی اوراق بهادار مهاجرین افغان در کشور ایران و وضعیت زندانیان مهاجر افغان در کشور ایران با حضور. . .

بازگشت به خبر