وزیر امور مهاجرین و والی نورستان در مورد وضعیت بیجاشدگان و عودت کنندگان آن ولایت صحبت کردند

sadam_morr
پنجشنبه ۱۳۹۸/۲/۲۶ - ۱۲:۹
خبر

حافظ عبدالقیوم والی نورستان روز چهارشنبه 25 ثور سال روان در مقر وزارت امور مهاجرین وعودت کنندگان حضور یافته و مشکلات بیجاشده و عودت کنندگان آن ولایت را با سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در میان گذاشت.

هردو جانب در مورد فراهم سازی زمنیه مسکن به برگشت کنندگان ولایت نورستان صحبت نموده و وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان درین مورد بیان داشت که بر اساس فرمان جدید ریاست جمهوری برگشت کنندگان ولایت نورستان می توانند در هر ولایت دیگر و همجوار در خواست زمین نموده و به آنان مطابق تقاضای شان زمین توزیع می گردد.

والی ولایت نورستان از وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان خواست که در زمینه فراهم سازی شلتر به بیجاشده های ساکن آن ولایت همکاری نماید.

به گفته وزیر امور مهاجرین در این مورد؛ بعد از مشخص شدن زمین در نورستان، وزارت امور مهاجرین با موسسات بین المللی جهت تامین شلتر هماهنگی می نماید. همچنان ایشان افزود که وزارت امور مهاجرین به بیجاشده های که به محلات اصلی شان برگشت می کنند، یک برنامه مساعدتی را روی دست دارد و به هر خانواده بیجاشده حین برگشت شان به محل اصلی به علاوه ارایه خدمات ترانسپورتی، 20 هزار افغانی جهت استقرار دوباره شان توزیع می نماید.   

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۸/۵/۲۴ - ۸:۴۴
Background image

زمان آغاز ثبت نام برگشت کنندگان برای دریافت زمین در وزارت امور مهاجرین مشخص شد

در نشست که میان مقامات وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان و رئیس اداره اسکان بشری سازمان ملل متحد در افغانستان برگزار شد، روی چگونگی آغاز برنامه شورا بحث شده و زمان آغاز ثبت نام برگشت. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۵/۲۴ - ۸:۳۳
Background image

مقامات وزارت امور مهاجرین فرارسیدن عید سعید اضحی را به کارمندان این وزارت تبریک گفت

ر اولین روز کاری بعد از عید قربان، مقامات وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان در یک دید و وادید عیدانه روز چهارشنبه 24 اسد سال روان فرارسیدن

جمعه ۱۳۹۸/۵/۱۸ - ۱۴:۵۲
Background image

مقامات وزارت امور مهاجرین و اداره سازمان بین المللی مهاجرت روی برنامه های اشتغالزایی برای برگشت کنندگان صحبت کردند

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان و لورانس هارت رئیس سازمان بین المللی مهاجرت(IOM)، در یک نشست مشترک روی هماهنگی بیشتر دو اداره جهت تطبیق برنامه

بازگشت به خبر