وزیر امور مهاجرین و والی نورستان در مورد وضعیت بیجاشدگان و عودت کنندگان آن ولایت صحبت کردند

sadam_morr
پنجشنبه ۱۳۹۸/۲/۲۶ - ۱۲:۹
خبر

حافظ عبدالقیوم والی نورستان روز چهارشنبه 25 ثور سال روان در مقر وزارت امور مهاجرین وعودت کنندگان حضور یافته و مشکلات بیجاشده و عودت کنندگان آن ولایت را با سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در میان گذاشت.

هردو جانب در مورد فراهم سازی زمنیه مسکن به برگشت کنندگان ولایت نورستان صحبت نموده و وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان درین مورد بیان داشت که بر اساس فرمان جدید ریاست جمهوری برگشت کنندگان ولایت نورستان می توانند در هر ولایت دیگر و همجوار در خواست زمین نموده و به آنان مطابق تقاضای شان زمین توزیع می گردد.

والی ولایت نورستان از وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان خواست که در زمینه فراهم سازی شلتر به بیجاشده های ساکن آن ولایت همکاری نماید.

به گفته وزیر امور مهاجرین در این مورد؛ بعد از مشخص شدن زمین در نورستان، وزارت امور مهاجرین با موسسات بین المللی جهت تامین شلتر هماهنگی می نماید. همچنان ایشان افزود که وزارت امور مهاجرین به بیجاشده های که به محلات اصلی شان برگشت می کنند، یک برنامه مساعدتی را روی دست دارد و به هر خانواده بیجاشده حین برگشت شان به محل اصلی به علاوه ارایه خدمات ترانسپورتی، 20 هزار افغانی جهت استقرار دوباره شان توزیع می نماید.   

تازه ترین خبر

جمعه ۱۳۹۸/۳/۳ - ۸:۲۵
Background image

متن کامل بیانیه سید حسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت‌کنندگان

در نشست حاشیوی کنفرانس بین‌المللی مبارزه با قاچاق و ترافیک انسان ـ ویانا (۱۹ - ۲۰ می ۲۰۱۹)

جمعه ۱۳۹۸/۳/۳ - ۸:۲۱
Background image

وزیر امور مهاجرین به نمایندگی از افغانستان در کنفرانس بین‌المللی منع جنایت و عدالت کیفری اشتراک نمود

هیات عالی رتبه افغانستان در اجلاس سالانه کمیسیون منع جنایت و عدالت کیفری به ریاست سید حسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت‌کنندگان شرکت کرد.

پنجشنبه ۱۳۹۸/۳/۲ - ۱۳:۹
Background image

وزیر امور مهاجرین با ریس موسسه ICMPD در ویانا دیدار نمود

​​​​​​​اول جوزا مطابق 22 ماه می 2019 جلالت مآب وزیر امور مهاجرین سید حسن عالمی بلخی طی سفری رسمی که در شهر ویانا داشت با رییس موسسه ICMPD آقای مخایل اشپیندلیگر ملاقات نمود.

بازگشت به خبر