وزیر امور مهاجرین: مهاجرین و بیجاشدگان به عنوان یک کتله انسانی، مستحق کمک اند؛ نه مسایل سیاسی

sadam_morr
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۳/۲۱ - ۱۳:۲۹
45

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان در ملاقاتش با کرستوفر نیامندی رئیس دفتر کمیته مهاجرت ناروی(ان آر سی) در کابل بیان نمود که موسسات باید بدون در نظرداشت مسایل سیاسی به مهاجرین و بیجاشدگان کمک رسانی نماید.

این دیدار روز سه شنبه 21 جوزای سال روان در مقر وزارت امور مهاجرین صورت گرفت و در رابطه به بهبود همکاری های دو اداره و رسیدگی به بیجاشدگان وزیرستان شمالی در ولایت خوست بحث و تبادل نظر شد.

با توجه به اینکه دولت افغانستان بیجاشدگان وزیرستان شمالی را به عنوان بیجاشده تعریف می کنند و موسسات خارجی به عنوان پناهجویان پاکستانی، رئیس اداره (ان آر سی) گفت: به دلیل اینکه تعریف مشخصی از بیجاشدگان وزیرستان شمالی وجود ندارد، روند کمک رسانی به خلل مواجه می شود.

وزیر امور مهاجرین در این مورد بیان نمود که یک برنامه جدید مدیریتی برای رسیدگی به بیجاشدگان وزیرستان شمالی با رهبری وزارت امور مهاجرین و همکاری اداره پناهندگان سازمان ملل متحد(یو ان اچ سی آر) تحت کار است که با تطبیق آن وضعیت بیجاشدگان وزیرستان شمالی بهبود می باید.

وی از موسسات خارجی و بین المللی می خواهد که بدون در نظر گرفتن مسایل سیاسی دو کشور، به بیجاشدگان وزیرستان شمالی به عنوان یک کتله عظیم از انسانهای آسیب پذیر کمک رسانی نماید.

تازه ترین خبر

یکشنبه ۱۳۹۸/۵/۲۷ - ۸:۴۱
Background image

معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین با معاون سفیر ترکیه ملاقات نمود

دراین ملاقات که روز پنجشنبه 24 اسد سال روان در مقر وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان صورت گرفت، روی چگونگی مدیریت مهاجرین افغان در ترکیه و تنظیم برگشت کنندگان بحث و تبادل نظر سد.

پنجشنبه ۱۳۹۸/۵/۲۴ - ۸:۴۴
Background image

زمان آغاز ثبت نام برگشت کنندگان برای دریافت زمین در وزارت امور مهاجرین مشخص شد

در نشست که میان مقامات وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان و رئیس اداره اسکان بشری سازمان ملل متحد در افغانستان برگزار شد، روی چگونگی آغاز برنامه شورا بحث شده و زمان آغاز ثبت نام برگشت. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۵/۲۴ - ۸:۳۳
Background image

مقامات وزارت امور مهاجرین فرارسیدن عید سعید اضحی را به کارمندان این وزارت تبریک گفت

ر اولین روز کاری بعد از عید قربان، مقامات وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان در یک دید و وادید عیدانه روز چهارشنبه 24 اسد سال روان فرارسیدن

بازگشت به خبر