وزیر امور مهاجرین: مهاجرین و بیجاشدگان به عنوان یک کتله انسانی، مستحق کمک اند؛ نه مسایل سیاسی

sadam_morr
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۳/۲۱ - ۱۳:۲۹
45

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان در ملاقاتش با کرستوفر نیامندی رئیس دفتر کمیته مهاجرت ناروی(ان آر سی) در کابل بیان نمود که موسسات باید بدون در نظرداشت مسایل سیاسی به مهاجرین و بیجاشدگان کمک رسانی نماید.

این دیدار روز سه شنبه 21 جوزای سال روان در مقر وزارت امور مهاجرین صورت گرفت و در رابطه به بهبود همکاری های دو اداره و رسیدگی به بیجاشدگان وزیرستان شمالی در ولایت خوست بحث و تبادل نظر شد.

با توجه به اینکه دولت افغانستان بیجاشدگان وزیرستان شمالی را به عنوان بیجاشده تعریف می کنند و موسسات خارجی به عنوان پناهجویان پاکستانی، رئیس اداره (ان آر سی) گفت: به دلیل اینکه تعریف مشخصی از بیجاشدگان وزیرستان شمالی وجود ندارد، روند کمک رسانی به خلل مواجه می شود.

وزیر امور مهاجرین در این مورد بیان نمود که یک برنامه جدید مدیریتی برای رسیدگی به بیجاشدگان وزیرستان شمالی با رهبری وزارت امور مهاجرین و همکاری اداره پناهندگان سازمان ملل متحد(یو ان اچ سی آر) تحت کار است که با تطبیق آن وضعیت بیجاشدگان وزیرستان شمالی بهبود می باید.

وی از موسسات خارجی و بین المللی می خواهد که بدون در نظر گرفتن مسایل سیاسی دو کشور، به بیجاشدگان وزیرستان شمالی به عنوان یک کتله عظیم از انسانهای آسیب پذیر کمک رسانی نماید.

تازه ترین خبر

چهارشنبه ۱۳۹۸/۳/۲۹ - ۱۲:۳۰
Background image

وزير امور مهاجرین و عودت کنندگان در سفرش به پاکستان با نمایندگان مهاجرین مقیم آن کشور دیدار نمود

سید حسین عالمی بلخی وزیر محترم مهاجرین روز سه‌شنبه 28 جوزای سال روان در محل اقامت اش در شهر اسلام آباد، با نماینده های مهاجرین کویته، پیشاور، سایر مهاجرین دیدار و مشکلات آنان را استماع. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۳/۲۹ - ۱۲:۶
Background image

بیانیه سید حسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در اجلاس کمیته رهبری سه جانبه منطقوی

جلالتماب شهریار خان افریدی وزیر دولت در امور مناطق سرحدی، جمهوری اسلامی پاکستان، آقای اندریکا راتوتی، رئیس بخش آسیا و اوقیانوسیه کمیشنری عالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان

چهارشنبه ۱۳۹۸/۳/۲۹ - ۱۲:۱
Background image

خدمات کنسولی اوراق بهادار مهاجرین افغان باید کاهش پیدا کند

وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان جلسه ای مشترکی را پیرامون بررسی چگونگی کاهش خدمات کنسولی اوراق بهادار مهاجرین افغان در کشور ایران و وضعیت زندانیان مهاجر افغان در کشور ایران با حضور. . .

بازگشت به خبر