وزیر امور مهاجرین از سفیر جدید افغانستان در ایران خواست که مهاجرین را در محور کارش قرار دهد

sadam_morr
یکشنبه ۱۳۹۸/۳/۱۹ - ۱۵:۴۶
وزیر امور مهاجرین از سفیر جدید افغانستان در ایران خواست که مهاجرین را در محور کارش قرار دهد

غفور لیوال مشاور پشین رئیس جمهور و معین سابق وزارت سرحدات و قبایل که به تازگی به حیث سفیر افغانستان در ایران تقرر حاصل نموده، در ملاقاتش با سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در مورد وضعیت مهاجرین افغان درایران صحبت نمود.

این ملاقات روز یکشنبه 19 جوزای سال روان در مقر وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان صورت گرفت.

وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان ضمن تبریکی مسئولیت جدید آقای لیوال، درمورد وضعیت مهاجرین افغان مقیم ایران معلومات داده از وی خواست که روابط دو کشور را طور تنظیم نماید که مهاجرین در محوریت و اولویت قرار داشته باشد.

در معلومات ایشان آمده است که با تلاش های پیگیر وزارت امور مهاجرین طی چهار سال گذشته، هزینه تمدید کارت مهاجرت افغان ها در ایران کاهش یافته اما این هزینه تا هنوز بصورت کامل از بین نرفته است. 

سفیر جدید افغانستان در ایران تعهد نمود که روابط اش را در پهلوی وزارت امور خارجه با سایر ادارات سکتوری نیز به صورت مستقیم برقرار می نماید و وزارت امور مهاجرین را در ایجاد این روابط در اولویت قرار می دهد.

تازه ترین خبر

چهارشنبه ۱۳۹۸/۳/۲۹ - ۱۲:۳۰
Background image

وزير امور مهاجرین و عودت کنندگان در سفرش به پاکستان با نمایندگان مهاجرین مقیم آن کشور دیدار نمود

سید حسین عالمی بلخی وزیر محترم مهاجرین روز سه‌شنبه 28 جوزای سال روان در محل اقامت اش در شهر اسلام آباد، با نماینده های مهاجرین کویته، پیشاور، سایر مهاجرین دیدار و مشکلات آنان را استماع. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۳/۲۹ - ۱۲:۶
Background image

بیانیه سید حسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در اجلاس کمیته رهبری سه جانبه منطقوی

جلالتماب شهریار خان افریدی وزیر دولت در امور مناطق سرحدی، جمهوری اسلامی پاکستان، آقای اندریکا راتوتی، رئیس بخش آسیا و اوقیانوسیه کمیشنری عالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان

چهارشنبه ۱۳۹۸/۳/۲۹ - ۱۲:۱
Background image

خدمات کنسولی اوراق بهادار مهاجرین افغان باید کاهش پیدا کند

وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان جلسه ای مشترکی را پیرامون بررسی چگونگی کاهش خدمات کنسولی اوراق بهادار مهاجرین افغان در کشور ایران و وضعیت زندانیان مهاجر افغان در کشور ایران با حضور. . .

بازگشت به خبر