معین امور پناهندگان در ترکیب یک هیئت بلند پایه به پاکستان سفر کرد

sadam_morr
چهارشنبه ۱۳۹۸/۳/۲۲ - ۱۵:۱۲
Dr Alema

داکتر عالمه معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان در ترکیب یک هیئت بلند پایه که روئسای کمیته های پنج گانه مذاکرات با پاکستان در آن حضور داشتند، به پاکستان سفر نمود. 
 این هیئت افغانی به ریاست معین سیاسی وزارت امور خارجه جمهورى اسلامى افغانستان روز دوشنبه مورخ ۲۰ جوزا ۱۳۹۸ در اسلام آباد با هیئت پنج گانه جانب پاکستان و برخی مقامات پاکستانی ملاقات نمود.

در نشست مشترک که در سطح معینان سیاسی وزارت های خارجه دو کشور برگزار شده بود، دو جانب اجراآت مبتنی بر سندی که در جلسه سال گذشته بوجود آمده بود را بررسی نموده، مشکلات موجود در تطبیق پروژه ها و برنامه ها را مورد بحث قرار داده متعهد شدند که بدان رسیدگی می نماید. 
 معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرين و عودت کنندگان در اين نشست روی بهبود وضعیت مهاجرین و عودت کنندگان و همچنان برگشت داوطلبانه، با عزت، مصون و تدریجی مهاجرین تاکید نمود.

قابل یاد آوری است که نشست افتتاحیه سند پلان عمل افغانستان و پاکستان راجع به صلح و همبستگی به تاریخ ۳۱ سرطان سال ۱۳۹۷ در کابل دایر گردید و پس از آن نیز جلسات کاری غرض تعقیب پیشرفتها و چگونگی همکاری در چارچوب کمیته های پنج گانه در کابل و اسلام آباد برگزار شده است.

تازه ترین خبر

چهارشنبه ۱۳۹۸/۳/۲۹ - ۱۲:۳۰
Background image

وزير امور مهاجرین و عودت کنندگان در سفرش به پاکستان با نمایندگان مهاجرین مقیم آن کشور دیدار نمود

سید حسین عالمی بلخی وزیر محترم مهاجرین روز سه‌شنبه 28 جوزای سال روان در محل اقامت اش در شهر اسلام آباد، با نماینده های مهاجرین کویته، پیشاور، سایر مهاجرین دیدار و مشکلات آنان را استماع. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۳/۲۹ - ۱۲:۶
Background image

بیانیه سید حسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در اجلاس کمیته رهبری سه جانبه منطقوی

جلالتماب شهریار خان افریدی وزیر دولت در امور مناطق سرحدی، جمهوری اسلامی پاکستان، آقای اندریکا راتوتی، رئیس بخش آسیا و اوقیانوسیه کمیشنری عالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان

چهارشنبه ۱۳۹۸/۳/۲۹ - ۱۲:۱
Background image

خدمات کنسولی اوراق بهادار مهاجرین افغان باید کاهش پیدا کند

وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان جلسه ای مشترکی را پیرامون بررسی چگونگی کاهش خدمات کنسولی اوراق بهادار مهاجرین افغان در کشور ایران و وضعیت زندانیان مهاجر افغان در کشور ایران با حضور. . .

بازگشت به خبر