معین امور پناهندگان در ترکیب یک هیئت بلند پایه به پاکستان سفر کرد

sadam_morr
چهارشنبه ۱۳۹۸/۳/۲۲ - ۱۵:۱۲
Dr Alema

داکتر عالمه معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان در ترکیب یک هیئت بلند پایه که روئسای کمیته های پنج گانه مذاکرات با پاکستان در آن حضور داشتند، به پاکستان سفر نمود. 
 این هیئت افغانی به ریاست معین سیاسی وزارت امور خارجه جمهورى اسلامى افغانستان روز دوشنبه مورخ ۲۰ جوزا ۱۳۹۸ در اسلام آباد با هیئت پنج گانه جانب پاکستان و برخی مقامات پاکستانی ملاقات نمود.

در نشست مشترک که در سطح معینان سیاسی وزارت های خارجه دو کشور برگزار شده بود، دو جانب اجراآت مبتنی بر سندی که در جلسه سال گذشته بوجود آمده بود را بررسی نموده، مشکلات موجود در تطبیق پروژه ها و برنامه ها را مورد بحث قرار داده متعهد شدند که بدان رسیدگی می نماید. 
 معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرين و عودت کنندگان در اين نشست روی بهبود وضعیت مهاجرین و عودت کنندگان و همچنان برگشت داوطلبانه، با عزت، مصون و تدریجی مهاجرین تاکید نمود.

قابل یاد آوری است که نشست افتتاحیه سند پلان عمل افغانستان و پاکستان راجع به صلح و همبستگی به تاریخ ۳۱ سرطان سال ۱۳۹۷ در کابل دایر گردید و پس از آن نیز جلسات کاری غرض تعقیب پیشرفتها و چگونگی همکاری در چارچوب کمیته های پنج گانه در کابل و اسلام آباد برگزار شده است.

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۸/۵/۲۴ - ۸:۴۴
Background image

زمان آغاز ثبت نام برگشت کنندگان برای دریافت زمین در وزارت امور مهاجرین مشخص شد

در نشست که میان مقامات وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان و رئیس اداره اسکان بشری سازمان ملل متحد در افغانستان برگزار شد، روی چگونگی آغاز برنامه شورا بحث شده و زمان آغاز ثبت نام برگشت. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۵/۲۴ - ۸:۳۳
Background image

مقامات وزارت امور مهاجرین فرارسیدن عید سعید اضحی را به کارمندان این وزارت تبریک گفت

ر اولین روز کاری بعد از عید قربان، مقامات وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان در یک دید و وادید عیدانه روز چهارشنبه 24 اسد سال روان فرارسیدن

جمعه ۱۳۹۸/۵/۱۸ - ۱۴:۵۲
Background image

مقامات وزارت امور مهاجرین و اداره سازمان بین المللی مهاجرت روی برنامه های اشتغالزایی برای برگشت کنندگان صحبت کردند

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان و لورانس هارت رئیس سازمان بین المللی مهاجرت(IOM)، در یک نشست مشترک روی هماهنگی بیشتر دو اداره جهت تطبیق برنامه

بازگشت به خبر