سید حسین عالمی بلخی با رئیس جدید التقررکمشنری عالی سازمان ملل متحد درامور پناهنده گان – افغانستان ملاقات نمود

ali_hamta
پنجشنبه ۱۳۹۸/۱/۲۲ - ۱۱:۲۶
رئیس جدید التقررکمشنری عالی سازمان ملل متحد درامور پناهنده گان –

وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان با کرولاین ون بیورن رئیس تازه معرفی شده کمشنری عالی سازمان ملل متحد درامور پناهنده گان – افغانستان دیدار و روی موضوعات مهم واساسی که مربوط به کارهای مشترک هر دو نهاد می گردد گفتگو نمودند.

عالمی بلخی احرازپست ریاست کمیساری‌ عالی سازمان ملل متحد در افغانستان را به ون بیورن تبریک گفته ، ضمن توضیح فعالیت های مشترک  هردو نهاد با اندک نا راضایتی از نحوه برخورد آن اداره در گذشته ،بر هماهنگی بیشترو اولویت دهی برنامه ها ، بین این دونهاد تاکید کرد.

وزیر امور مهاجرین با توجه به فعالیت های موثرکمشنری عالی سازمان ملل در عرصه خدمت به عودت کنندگان وبیجا شده ها وهمکاری‌های همه جانبه در امور پناهندگان با حکومت افغانستان و نهادهای مسوول تشکر نموده  و خواهان تحکیم و گسترش این روابط گردید.

بلخی در ادامه صحبت‌هایش افزود: کمیساری عالی سازمان ملل در امور پناهندگان با حکومت افغانستان، در بخش های مهم استراتژیک منطقه ای چهار جانبه(افغانستان، ایران، پاکستان و UNHCR) مسئولیت های مشترک دارد وتاکید ما بر این است تا در یک هماهنگی کامل در قسمت تطبیق پروژه ها واولویت بندی پروژه ها در سطح کشور باهم کار کنیم.

وی گفت ما انتظار داشتیم که پلان 2019  اداره شما باما  شریک ساخته میشد ، تا در قسمت اولویت دهی درهماهنگی باهم کار میکردیم که متاسفانه خلاف انتظار ما هنوز شریک نشده است ،اما ماانتظار آنرا داریم.

آقای ون بیورن با سپاسگزاری ازوزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان گفت :مشکل مهاجران و همچنان بیجاشدگان در افغانستان نیازمند کمک و توجه بین المللی را داردوما تعهد می سپاریم ، در این راستا به کمک و همکاری وزارت امور مهاجرین کار و تلاش نمائیم.

وی وعده سپرد که برای جلب کمک به مهاجران ، بیجاشدگان ،هماهنگی درسطح هردو نهاد ، شریک ساختن پلان واولویت بندی های این نهاد ورعایت پروتوکول های بین المللی از هیچ نوع تلاش دریغ نمی‌ ورزد.

وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان با تشکر از آقای ون بیورن اطمینان داد که آنوزارت آماده است در این راستا با همه نهاد های ملی وبین المللی همکاری همه جانبه می نماید.

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۸/۱/۲۹ - ۱۲:۱۸
Background image

کار گاه آموزشی بهبود زندگی و مدیریت پایدار عودت کنندگان و بیجاشد ها، با نتیجه گیری از جانب وزیر امور مهاجرین بهپایان رسید.

این کار گاه به اشتراک مسوولین واحدهای مرکز وولایتی وزارت امور مهاجرین بهمنظور تبادل نظریات، اطلاعات، ارائه مشکلات و راه حل هاجهت مدیریت بهتر بی جاشده ها و عودت کنندگان که به تا ریخ 25. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۱/۲۹ - ۱۱:۴۲
Background image

پلان تطبیقی شهرک مهاجرین سعادت ولایت هرات توسط وزرای مهاجرین و شهرسازی امضا شد

بر اساس این پلان که روز چهارشنبه 28 حمل سال روان توسط وزیر امور مهاجرین و وزیر شهرسازی و اراضی به امضا رسید، به 10 هزار و 152 خانواده برگشت کننده در هرات سرپناه فراهم می گردد.

سیدحسین. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱/۲۸ - ۱۵:۲۶
Background image

ریاست امور مهاجرین ولایت فراه 69 فامیل بیجا شده را مساعدت نمود

ریاست امور مهاجرین ولایت فراه به همکاری موسسه(HAPA) برای (69) فامیل بیجا شده که در اثر سیلاب ها بیجا و متضرر شده بود، در مرکز و نقاط امن این ولایت جابجا شده بود، بعد از بررسی و سروی روز. . .

بازگشت به خبر