سید حسین عالمی بلخی با رئیس جدید التقررکمشنری عالی سازمان ملل متحد درامور پناهنده گان – افغانستان ملاقات نمود

ali_hamta
پنجشنبه ۱۳۹۸/۱/۲۲ - ۱۱:۲۶
رئیس جدید التقررکمشنری عالی سازمان ملل متحد درامور پناهنده گان –

وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان با کرولاین ون بیورن رئیس تازه معرفی شده کمشنری عالی سازمان ملل متحد درامور پناهنده گان – افغانستان دیدار و روی موضوعات مهم واساسی که مربوط به کارهای مشترک هر دو نهاد می گردد گفتگو نمودند.

عالمی بلخی احرازپست ریاست کمیساری‌ عالی سازمان ملل متحد در افغانستان را به ون بیورن تبریک گفته ، ضمن توضیح فعالیت های مشترک  هردو نهاد با اندک نا راضایتی از نحوه برخورد آن اداره در گذشته ،بر هماهنگی بیشترو اولویت دهی برنامه ها ، بین این دونهاد تاکید کرد.

وزیر امور مهاجرین با توجه به فعالیت های موثرکمشنری عالی سازمان ملل در عرصه خدمت به عودت کنندگان وبیجا شده ها وهمکاری‌های همه جانبه در امور پناهندگان با حکومت افغانستان و نهادهای مسوول تشکر نموده  و خواهان تحکیم و گسترش این روابط گردید.

بلخی در ادامه صحبت‌هایش افزود: کمیساری عالی سازمان ملل در امور پناهندگان با حکومت افغانستان، در بخش های مهم استراتژیک منطقه ای چهار جانبه(افغانستان، ایران، پاکستان و UNHCR) مسئولیت های مشترک دارد وتاکید ما بر این است تا در یک هماهنگی کامل در قسمت تطبیق پروژه ها واولویت بندی پروژه ها در سطح کشور باهم کار کنیم.

وی گفت ما انتظار داشتیم که پلان 2019  اداره شما باما  شریک ساخته میشد ، تا در قسمت اولویت دهی درهماهنگی باهم کار میکردیم که متاسفانه خلاف انتظار ما هنوز شریک نشده است ،اما ماانتظار آنرا داریم.

آقای ون بیورن با سپاسگزاری ازوزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان گفت :مشکل مهاجران و همچنان بیجاشدگان در افغانستان نیازمند کمک و توجه بین المللی را داردوما تعهد می سپاریم ، در این راستا به کمک و همکاری وزارت امور مهاجرین کار و تلاش نمائیم.

وی وعده سپرد که برای جلب کمک به مهاجران ، بیجاشدگان ،هماهنگی درسطح هردو نهاد ، شریک ساختن پلان واولویت بندی های این نهاد ورعایت پروتوکول های بین المللی از هیچ نوع تلاش دریغ نمی‌ ورزد.

وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان با تشکر از آقای ون بیورن اطمینان داد که آنوزارت آماده است در این راستا با همه نهاد های ملی وبین المللی همکاری همه جانبه می نماید.

تازه ترین خبر

دوشنبه ۱۳۹۸/۴/۳ - ۱۳:۱
Background image

نتیجه یک تحقیق میدانی در رابطه به آمار مهاجرت افغانها از سال 2012 تاکنون، با رسانه ها شریک ساخته شد

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان و لورانس هارت رئیس دفتر سازمان بین المللی مهاجرت در افغانستان، نتیجه یک تحقیق میدانی در رابطه به آمار و ارقام مهاجرین را طی یک نشست. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۴/۲ - ۱۵:۱۷
Background image

نماینده وزارت امور مهاجرین در یونان با مسئول دادستانی اطفال شهر آتن روی بهبود وضعیت مهاجرین افغان گفتگو نمود

فیض الرحمن خدام اتشه امور مهاجرین وعودت کنندگان مقیم یونان به تاریخ 24 جوزای سال روان با خانم نیکولاو، دادستان عمومی شهر آتن برای اطفال در دفتر کارش ملاقات و در مورد بهبود وضعیت مهاجرین. . .

شنبه ۱۳۹۸/۴/۱ - ۱۱:۷
Background image

روز جهانی پناهنده با حضور مقامات حکومت افغانستان در سفارت آمریکا تجلیل شد

از روز جهانی پناهنده در سفارت آمریکا با حضور دکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان، سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان، نجیب فهیم وزیر دولت در امر. . .

بازگشت به خبر